fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Perenädal tõi koolipäeva vaheldust

20.05.2019

Pärast aprillikuu vaheaega toimus koolis traditsiooniline perenädal, mil kooli kutsutakse pereliikmeid huvitavaid tunde andma ning külastatakse põnevaid kohti, kus lapsevanemad töötavad. Tegemisi oli klassides palju ning lühike ülevaade on teie ees.

2.a klassi perenädalal tegid õpilased tutvust seadusandluse ja keskkonnahoiu ning arstitööga. Külas käis Elisabeti ema keskkonnaministeeriumist. Saime aru, et on oluline teha kokkuleppeid ning jälgida seaduseid, nii on kõigil kergem hakkama saada. Eriti hästi selgus see lihtsas ja lõbusas liiklusmängus. Arstitööd tutvustas Uku isa, kes oma igapäevatöös opereerib inimeste käsi ja jalgu. Saime vaadelda erinevate luude näidiseid ning ise järgi proovida haava õmblemist. Väga uhke oli riietuda kirurgi operatsiooniriietusse.

 

2. b klassil möödus perenädal väga meeleolukalt. Esmaspäeval korraldas Getteri isa õppekäigu Eesti vanimasse leivatehasesse Leibur. Tehases valitsevad väga ranged hügieeninõuded. Seetõttu tõmbasid kõik selga kitlid, pähe mütsid, jalga sussid ja tutvuti tehases terve tootmisprotsessiga. Pärast sai maitsta magusat kardemonisaia. Teisipäeval tutvuti Toompeal asuva Riigikogu hoonega. Kuna Konradi isa on riigikogu liige, siis tema juhatusel sinna saadigi. Õpilastele tehti põhjalik ülevaade majast ja räägiti, mida üldse inimesed selles majas teevad. Visati pilk peale ka riigikogu istungile ning ekskursioon lõppes Pika Hermanni torni külastamisega. Neljapäeval andis õpilastele kehalise kasvatuse tunni Kristjani ema, kes on Audentes fitnessis treener. Tund oli sportlik, kuid samas lõbus ja möödus kiirelt. Reedel ootas Kristjani isa 2.b klassi Super Skyparki. Planeeritud oli tund teaduskeskuses, tund aeroobikatreeneriga ja ühe tunni said lapsed vabalt erinevaid atraktsioone kasutada.

 

2. c klassis käis lapsi joogatunniga rõõmustamas juba teist aastat järjest Meloore ema Miina. Iga laps sai öelda oma lause muinasjuttu ning seda ilmestati koos erinevate joogaharjutustega. Lõpus said kõik loosiga ühe kaardi, kus oli peal üks tore mõttetera.

 

3.a klass käis Berta isa organiseeritud õppekäigul ajaloomuuseumis. Programm oli lastele huvitav. Mänguline „Laste Vabariigis“ toimuv haridusprogramm tutvustas riike. Saadi teada: mis on riik ja miks on riike üldse vaja, milliseid riike on maailmas olemas, milline riik on Eesti ja millised on meie naaberriigid? Kui lapsed saaksid ise luua oma unistuste riigi, siis milline see oleks? Unistati oma Laste Vabariigist, tehti endale ID-kaart, vapp ja lipp. Pärast sai veel mängida ja muuseumiga tutvuda, oli igati vahva õppekäik. Lisaks käis 3.a klassis Simo isa rääkimas lennundusest. Ta tutvustas erinevaid mõisteid, kaarte, eeskirju lennunduse kohta. Ta ise lendab ka lennukiga ning kirjeldas Eestimaa ilu ülevalt vaadates. Saime palju uut teada ja küsimusi esitada. Poisid olid eriti põnevil, aeg kulus kiiresti.

 

5.a klassi õpilased õppisid perepäeva raames koogimeistri Sandra ema juhendamisel valmistama toorjuustu-vahukoore biskviittorti maasikatega, et emadepäevaks kodus seda ise emale teha.

 

Aitäh kõigile vanematele, kes aitasid laste koolielu huvitavamaks muuta.

Jalus