fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Perenädalal õpiti ja tehti palju uut

09.05.2018

Juba aastaid tähistatakse meie koolis traditsioonilist perenädalat. Sel aastal toimus see enne kevadist koolivaheaega, 16.–20. aprillini. Perenädala raames kutsuvad klassid endale külla erinevaid pereliikmeid, kes tervele klassile oma õpitud tarkusi jagavad ja saavad hea kogemuse tunni läbiviimisest. Perenädala eesmärgiks on avardada silmaringi, väärtustada perekonnasuhteid ning tavalisse koolipäeva veidike vaheldust tuua.

1.a klassis käis perenädalal külas Reen Liivat-Oorschot, kes rääkis oma tööst välisministeeriumis. Klassis tekkis põnev vestlus riikide ja rahvaste teemal ning õpilased said kaardil rännata läbi kogu ilma.

1.b klassil toimus perenädalal lausa mitu üritust, kuhu olid kaasatud erinevad pereliikmed. Ühe õppetunni andis Margareti õde Maret Saluste, kes õpetas lastele, kuidas tehakse mobiilimänge. Kõik lapsed said vaadata telefonist mänge põnevate virtuaalprillidega. Lisaks käis terve klass Skypargis, kus neile andis tunni akrobaatikatreener. Sinna viisid meid Kristjani ema ja isa. Kristjani isa on Skypargi omanik. Tööõpetuse tunni viis läbi Sandri ja Henri ema, kellega koos valmistati maitsvaid küpsiseid. Koolitunde viisid läbi ka Karl-Tristani ja Getteri emad, kellega käis õppetöö läbimine erinevates keskustes, kus lapsed said oma teadmisi näidata.

 

1.c klassis käisid perenädalal tunde andmas kaks lapsevanemat. Teodori ema Kaidi rääkis lastele ettevõtlusest ning Meloore ema Miina viis läbi vahva joogatunni.

 

2.a klass toimus perenädala raames rahateemaline koolitus, kus tundi viis läbi pangatöötja Kristi. Õpilased said palju uut teada ning tunni lõpus arutati ühiselt, kuidas raha säästa. Arutluse käigus selgus, millised kulutused on vajalikud ja millised mitte. Lisaks koostati ühe reisi jaoks raha kogumise kava. Koolitus oli huvitav ja vajalik.

 

2.b klassil käis perenädalal külas Else Janelie ema Elina. Nemad koguvad ühiselt 2-euroseid münte. Neil oli tunniks kaasa võetud ka mitu mappi väga paljude müntidega, millel olid äärmiselt huvitavad kujundused. Lastele oli üllatuseks, et 2-euroste mälestusmüntide väärtus aja möödudes kasvab.

 

3.a klass käis perenädala raames vaatamas Salme Kultuurikeskuses laulumängu “Punamütsike”. Etenduses mängis hundi osa klassivend Roland. Ühiselt elati Rolandi esinemisele kaasa. Etendus oli kaasaaegne ja lõbus ning klassikaaslased olid uhked oma hundikese üle. Pärast laulumängu said kõik soovijad ka vahva hundikesega pilti teha.

 

3.b klassil käis külas Mirelli õde Rebeka, kes rääkis filmindusest ja sellest, kuidas valitakse filmi näitlejaid. Lapsed said ka võimaluse näha katkendit uuest filmist „Säde“, mille režissöör Rebeka ise on. Samuti said õpilased proovida enda jaoks midagi täiesti uut, kui Tristani ema Miina Kallikorm tegi laste joogat. Lapsed võtsid põnevusega igasugu asendeid ja lõpuks tegid ka üksteisele massaaži. Tunni lõpus oli igaühes rahu ja vaikus, mida nauditi väga.

 

4.a klass käis Markuse isal tööl külas. Nad sõitsid Türi valda, et vaadata kuidas Estonia laudas lehmad toimetavad. Kõik said vasikatele pai teha, lapsed nägid lüpsmist ja uudistati erinevaid masinaid.

 

4.b klassil käis külas Kaidi Ruusalepp, kes rääkis meile ettevõtlusest. Ta tutvustas ettevõtluse algtõdesid ning kaasas lapsi välja pakkuma oma ideesid või nii-öelda esimest äriplaani.

 

Täname kõiki pereliikmeid, kes lastele kõike huvitavat koolipäeva pakkusid!

Jalus