fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIKESKUS

Pesemine enne ujuma minekut aitab basseinivee puhtana hoida

06.12.2021

5. detsembril ilmus Eesti Päevalehes artikkel, mis räägib Eesti ujulate basseinivee normidele vastavuses. Artiklis on välja toodud, et ligi kolmandik Eesti ujulates ja spaades ei vasta vesi normidele, sealhulgas oli väikeseid kõrvalekaldeid ka meie ujulas.

Üldiselt võib mõõtmise tulemus ja selle kõikumine sõltuda proovi võtmise ajast ning ka sellest, kui suur on basseinis olevate inimeste hulk. Näiteks loetakse kõrvalekallet normist 0,1 ühiku võrra juba mittevastavaks. Siinkohal tasub üle korrata, et väga olulisel määral mõjutab basseinivee puhtust külastajate hügieen. Pesemine enne ujuma minekut on igal juhul hädavajalik ja kohustuslik.

Miks olid näidud üle normatiivi?

18. novembril võetud proovis oli suure basseini kolooniate piirarv viimase mõõtmise käigus üle normi. Kuna ujula automaatseadete seadistused olid korras ning muud näidud normi piires, siis suure tõenäosusega oli tollel hetkel konkreetse halva näidu põhjuseks basseinikülastajate puudulik hügieen.

3. novembril oli lastebasseini puhul lubatust natukene kõrgem nitraadi näit tingitud rohkearvulisest beebide ujumistunnist, mis lõppes 10 minutit enne proovi võtmist. Sellises olukorras ei jõudnud basseinitehnika lihtsalt ajaliselt vett veel nii palju ära puhastada, et näit normaliseeruks.

Mõlema juhtumi puhul olid eelnevad ja järgnevad näidud korras ning seega julgeme kinnitada, et Audentese ujula vesi on heas korras ning tervisele ohtu ei kujuta. Halbade näitude puhul teeme alati koostööd Terviseametiga ning vajadusel teostame basseinide täiendava puhastuse.

Kontrollime ujula vett kolm korda päevas

Tavapäraselt mõõdame ise lastebasseini, suure basseini ja mullivannide proove kolm korda päevas, et tagada pidev kontroll ning basseinivee vastavus normidele. Samuti mõõdame vee pH taset – mida kõrgem on pH, seda rohkem on vesi aluselisem ja vähem keemiat. Meie pH näidud on väga head ja see näitab seda, et veevahetus on hea ja stabiilne.

Lisaks sellele teeme igapäevaselt regulaarseid hooldus- ja puhastustegevusi ning kasutame spetsiaalset basseinipuhastus tehnikat, sealhulgas ka põhjapuhastus robotit ning UV-lampe, mis hävitavad väga efektiivselt vees leiduvaid baktereid.

 

Jalus