fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL, SPORDIKLUBI

Piibe Tammemäe võitis rogaini maailmameistrivõistlustel hõbemedali

31.08.2022

27. augustil Tšehhis Paprseki suusakeskuses lõppenud 17. rogaini maailmameistrivõistlustel võitis Audentese erakooli õpetaja ja spordiklubi treener Piibe Tammemäe hõbemedali.

Tänavuse rogaini MMi maastik hõlmas Ida-Sudeedi mäestikku, kus mägede kõrgused ulatusid ca 500 meetrist üle 1400 meetri. Raja kontrollpunkte asus mõlemal pool Tšehhi ja Poola piiri. Maastikku ilmestasid mitmed järsud nõlvad erineva läbitavusega metsaga, seejuures kuusenoorendikud olid kohati väga raskesti läbitavad. Võistlusele lisas vürtsi reede õhtul mägedes sadanud äikesevihm ja rahe, mis muutis mitmed mägirajad ojadeks.

Naisvõistkondade arvestuses said Eesti naistiimid kaksikvõidu. Maailmameistriteks tulid Mariann Sulg ja Maris Terno. Kõige napima vahega jäid seekord hõbedale Piibe Tammemäe ja Reeda Tuula-Fjodorov.

Palju õnne!

Mis on rogain?

Põhimõtteliselt on tegemist ultra orienteerumisega. Rogain on pika kontrollajaga võistkondlik valikorienteerumine (MM-võistluse puhul 24h). Eesmärk on koguda kontrollaja jooksul võimalikult palju punkte maastikule paigutatud kontrollpunktidest. Kontrollpunktide väärtus on erinev ning sõltub kaugusest ja tehnilisest keerukusest.  Erinevalt tava orienteerumisest ei pea läbima kõiki kontrollpunkte ega ei pea punkte läbima kindlas järjekorras. Seega on võimalikud eri strateegiad. Võidab see, kellel kella kukkudes on rohkem punkte.

 

Jalus