fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

erakooli uudiskiri

Pikapäevarühm sai juurde uue ruumi

20.12.2016

Pikapäevarühm on mõeldud 1.–4. klassi õpilastele, kes osalevad pärast tunde huviringis või treeningul ja vahepeal koju ei lähe. Juba kaks kuud on pikapäevarühma lapsed saanud tegutseda uues ruumis, mis asub samuti väikese koolimaja nullkorrusel.

Käesoleval õppeaastal alustas 1. klassis kooliteed kolm klassitäit särasilmsed tüdrukuid ja poisse. Seepärast kasvas kohe ka pikapäevarühmas osalevate laste hulk ning tekkis vajadus suurema ruumi järele, kus lapsed saaksid lugeda, meisterdada ja koos sõpradega mängida.

Uus ruum, millel on praegu valged seinad ja imeilus uus põrand, alles ootab oma põnevat kujundust. Samas teame juba praegu, et sinna ei tule tüüpilisi klassiruumi laudu ja toole. Lapsed peavad saama seal tegutseda vabamas ja loovamas keskkonnas. On näiteks huvitav jälgida, kui suurt rõõmu valmistab lastele seinal olev klassikaline kriiditahvel, kuhu nad võivad värviliste kriitidega vabalt joonistada ja kirjutada nii palju, kui hing ihkab.

Lubame lastel uue ruumiga esmalt tuttavaks saada, küll siis tulevad ka parimad kujundusideed. Lapsed ise ning nende mängud ja tegemised on siin meile parimaks nõuandjaks.

Kui teil on kodus jäänud tegevuseta igavlema mõni tore padi, siis võite selle julgesti pikapäevarühma tuua. Just siin leiavad padjad uue võimaluse padjaringis, mängudes ja muudes tegevustes.

Ka terved ja 1.–4. klassi õpilastele sobilikud arendavad mängud (kabe, male, lauamängud, doomino, loto jms), mis on koju tegevuseta seisma jäänud, on pikapäevarühma väga oodatud, sest need pakuvad kindlasti avastamis- ja mängurõõmu paljudele.

Uus pikapäevarühma ruum on nii värske, et sellel puudub veel kindel nimetus. Eks aeg näitab, kas hakkame seda kutsuma mänguruumiks, loovusruumiks, loovustoaks või millekski muuks.

Jalus