fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

erakooli uudiskiri

Pikapäevarühma vahvad uuendused

21.04.2017

Pikapäevarühm on mõeldud 1.–4. klassi õpilastele, kes osalevad pärast tunde huviringis või treeningul ja vahepeal koju ei lähe. Juba mitu kuud purjetab pikapäevarühm põnevate ettevõtmiste tuules.

Käesolevast õppeaastast on pikapäevarühmal juures uus ja avar ruum, kus lapsed saavad tegutseda vabamas ning loovamas keskkonnas. Päris mitu kuud oli ruum ilma nimeta, siis otsustasid lapsed ja pikapäevarühma õpetajad, et kuulutavad välja nimekonkursi. Konkursile laekus viis nime, mille hulgast valisid lapsed oma lemmiku kleepsusüsteemi abil. Algkooli õpetajad selgitasid oma lemmiku aga koosolekul toimunud hääletuse põhjal.

Toredad nimed olid kõik: Juturuum, Mängutuba, Mõnutempel, Laheduse Kuningriik ja ülekaalukas võitja Mängukoobas. Aitäh kõigile, kes konkursi õnnestumisse oma panuse andsid!

Uuendusena on kasutusel pikapäevarühma meililist, et anda lapsevanematele kiirelt ja mugavalt infot, jagada vahvaid ettevõtmisi ja rõõme, aga ka muresid. Teise uuendusena saavad sellest poolaastast pikapäevarühma õpetajad olla eKooli vahendusel kursis laste õppetööga, vaadata koduseid ülesandeid ning suunata lapsi pikapäevarühmas õppima ja ülesandeid lahendama. Samuti saavad nad eKooli kaudu jätta teateid vanematele, et koostöö kodu ja kooli vahel oleks kiire ning tõhus.

Pikapäevaruumi seinal on nüüd tabel, kus kirjas kõigi laste sünnipäevad. Osaleb ju rühmas palju lapsi ja kes see ikka jõuab kõigi kaaslaste sünnipäevi pähe õppida. Aga nii tore on olla oma sünnipäeval tähelepanu keskpunktis ka pikapäevarühmas, saada kaaslastelt palju häid soove ja võtta koju kaasa veel pikapäevarühma õpetajate meisterdatud sünnipäevakaart.

Teine värvikirev tabel, mis silma rõõmustab, on motivatsioonitabel. Selle eesmärk on panna õpilane kaaslasi märkama ning olema viisakas ja hooliv sõber. Kui tunnustame lapse sobivat ja oodatud käitumist, siis saab see talle omaseks ning kinnistub. Igal lapsel on võimalus koguda oma hooliva ja märkava käitumise eest tabelisse värvilisi täpikesi. Kogudes teatud hulga täppe, saab laps kiituskaardi tekstiga „Aitäh, et oled oma kaaslastest hoolinud ja neid märganud!“.

Uued pikapäevarühma õpetajad on toonud laste koolipäeva palju häid mõtteid ja ettevõtmisi ning ühine tegutsemislust liidab eri klasside õpilased toredaks sõpruskonnaks.

Jalus