fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUSE UUDISKIRI

Pilk linnalaagri ajalukku

23.05.2022

Esimesed Audentese linnalaagrid toimusid 2001. aastal ja need olid alguses mõeldud peamiselt lastekooli õpilastele. Aasta-aastalt kasvas osalevate algkoolilaste hulk ja nüüdseks käivadki meie linnalaagris pigem koolilapsed.

Meie huvikeskuse linnalaager toimub igal koolivaheajal, välja arvatud jõuluvaheajal, sest selle veedavad lapsed koos pere ja lähedastega. Laager on mõeldud 6–12-aastastele lastele ning tegevusi kavandavad ja juhendavad seal meie erakooli õpetajad. Osa õpetajaid on linnalaagrit korraldanud juba aastaid, sest see on põnev, pakub väljakutseid ning annab suurepärase võimaluse saada väljaspool õppetööd õpilastega tuttavamaks.

Meeliköitvad, arendavad ja vaheldusrikkad tegevused

Laagrilised käivad uudistamas ja kogemusi ammutamas majast väljas, kuid laagri lahutamatu osa on alati olnud ka meie koolimajas toimuvad töötoad, kus lapsed saavad ise midagi meisterdada ja luua.

Mõni tegevus, mis on olnud kavas esimestest laagritest alates, püsib siiani populaarne. Selliste oodatud ettevõtmiste hulka kuuluvad näiteks loomaaias, muuseumis, kinos ja veekeskuses käimised, samuti matkamine ning õues grillimine.

Samas võime näha linnalaagri kavades ka konkreetse ajastu hõngu. Praegu ei kujuta ju enam keegi ette, et laagri programmi võiks kuuluda McDonald’sis käik. Ja varem populaarne keeglimäng on nüüdseks asendunud bowling’uga. Käime seega ajaga kaasas ja uued põnevad kohad leiavad tee ka meie kavasse.

Koolilastele Audentesest ja mujalt

Kui varasematel aegadel oli linnalaager mõeldud ainult 6–12-aastastele, siis 2014. aasta juunis toimus esimene eraldi laager 5–7-aastastele, et ka väiksemad saaksid sisustada koolivaheaja arendavalt ja põnevalt. Nooremas rühmas tehti laagripäevad lühemaks ja valiti vanusele sobiv kava, aga see ettevõtmine osutus väikestele siiski liiga väsitavaks. Seetõttu ei toimu 2018. aasta sügisest enam eraldi noorema vanuserühma linnalaagrit, kuid nooremad soovijad on oodatud 6–12-aastaste laagrisse.

Huvi meie vastu on aastatega kasvanud ja nüüd osalevad laagris lapsed ka teistest koolidest. Siin saavad osalejad tutvuda nii teiste koolide kui ka oma kooli teiste klasside õpilastega ning siit on alguse saanud nii mõnigi sõprussuhe. On palju selliseid lapsi, kes käivad aastate jooksul mitmes meie linnalaagris, kuna sellest on saanud oodatud ja meelepärane koolivaheaja veetmise vorm. Mõni lapsevanem paneb oma lapse järgmisse laagrisse kirja juba eelmise lõpus, kui isegi järgmist laagrikava ei ole veel teada.

Meil on heameel tõdeda, et linnalaager on laste ja ka vanemate seas endiselt oodatud ning hinnatud. Pakuvad ju need päevad laste vaheaega tegutsemislusti ning tagavad vanematele kindlustunde, et laps on hästi hoitud ja tema aeg mitmekülgselt sisustatud.

Kohtumiseni järgmistes linnalaagrites!

Jalus