fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Põhikooli inglise keele võistlusel selgusid parimad keeleoskajad

29.02.2016

7.–9. klassi inglise keele võistlusel “English Language Contest 2016“ osales 59 õpilast. 90 minuti jooksul oli võimalik teenida 90 punkti, lahendades erinevaid funktsionaalse lugemise ülesanded B1 tasemel. Ülesanneteks oli lisada teksti puuduv lause või ühendav sõna, otsustada kas väide teksti kohta on õige või vale, valida sõna konteksti valimi põhjal, leida kirjeldavate omadussõnade põhjal nimisõna, joonistada kirjelduse järgi teekond ja valida tekstilõigule sobiv pealkiri.

Esimest ja teist kohta jäid jagama 77 punktiga Maria Orle 7.a klassist ja Janet Murumets 9.a klassist. Kolmandaks jäi vaid ühe punktilise kaotusega Merje Reisenbuk 8.b klassist. Järgnesid 74 punktiga Melany Orle 9.a klassist ning 73 punktiga Lilian Turban 8.a klassist ja Elise Maria Leik 8.b klassist.

Tänases hektilises maailmas loeme järjest lühemaid tekste ja süvenemine kipub olema pealiskaudne. Seda toredam on, et nii paljud õpilased end siiski proovile panid ja õppisid selle kogemuse kaudu midagi vajalikku iseenda kohta.

Nii emakeele kui võõrkeele kohta kehtib tõde, et mida rohkem loed, seda suurem sõnavara ja parem keelekasutus. Mida rohkem loed, seda parem on funktsionaalne lugemisoskus ehk oskus loetavast tekstist aru saada. Kui tekstist aru ei saa, ei saa hakkama ka teiste õppeainetega, sest lugeda peab oskama ka matemaatikas, ajaloos, bioloogias jne. Lugemisoskus on alus, millele rajanevad kõik muud oskused. Lugemisoskus paneb aluse kooliedukusele ja haridusele laiemalt. Kool omalt poolt püüab sütitada ja motiveerida. Tänud kõikidele, kes loevad!

Jalus