fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Põhikooli lõpuklassi õpilased arutlesid koolitusel riskikäitumise teemal

18.04.2023

13. aprillil osalesid 9. klasside õpilased noorte riskivältimise koolitusel „Iga pidu saab ükskord läbi“. Koolitaja Anett London Lisasõit OÜ-st käsitles järgmisi teemasid: kõrvalised tegevused juhtimise ajal ja kaassõitja käitumine; alkoholi tarvitanud juhi sõidukis kaasasõitmine; turvavöö kinnitamine; juhi segamine; grupikäitumine ja sekkumisjulgus.

Koolitusel kasutati lisaks loengule diskussioone ja tehti praktilisi ülesandeid, lahendati probleeme. Näiteks oli grupitöö teemal, kuidas käitub ülemeelikus tujus, joobes, vihane, sõbralik või unine kaassõitja, mismoodi mõjutab erinev käitumine sõidukijuhti. Juttu oli ka lihtsatest reeglitest, kuidas väljuda autost nii, et arvestaks kõigi teel liiklejatega.

Praktiline ülesanne näitas, kui lihtne on matemaatilisi tehteid arvutada omaette tegutsedes, aga samu tehteid koos segavate küsimustega on hoopis aeganõudvam lahendada. Nii on sõidu ajal samuti ohtlik, tähelepanu kõrvalejuhtiv iga juhti segav tegevus.

Elevust tekitasid alkoprillid, millega sai proovida, kuivõrd väikegi joove mõjutab meie koordinatsiooni. Õppevideo autoõnnetusest näitas, kui oluline on autos kinnitada turvavöö, mis võib päästa nii enda kui ka teiste reisijate elu.

Koolituselt sai kaasa võetud teadmine, et oma käigud tuleb ette kavandada nii, et peo lõppedes ei tuleks võtta asjatuid riske ega mindaks rooli joobes seisundis.

Jalus