fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Põhikooli õpilased sõbrunevad balletiga

20.10.2017

5.–9. klasside õpilased käisid 16. oktoobril Estonia teatri proovisaalis interaktiivses balletiloengus „Kuidas mõista balletti“.

2017. aasta on Eestis laste ja noorte kultuuriaasta, väärtustades noori nii loojate kui ka publikuna. Audentese erakooli sotsiaalteaduste õpetajad tegelevad tavaliselt õpilaste kui loojatega, aga seekord otsustati harida neid ka publikuna.

Loeng tegi lühikokkuvõtte ajaloost, alustades ajajärgust, mil laval võisid tantsida vaid mehed, ning jõudis kaasaegse balletini. Tallinna Balletikooli tantsijad tegid lühikesi etüüde, mille abil oli hea ette kujutada erinevate ajastute stiile ning mõista balleti koreograafiat, liigutuste tähendusi. Projekti viis läbi tantsusemiootik ja Eesti Rahvusballeti tantsija Triinu Leppik-Upkin. Loengust said kõik kaasa kokkuvõtliku „Balletivihiku“, kus saab hakata pidama oma balletipäevikut.

Teoreetilise loengu järel vaatavad progümnaasiumi õpilased L. Delibes’i „Coppeliat“ ning nooremad klassid P. Tšaikovski „Pähklipurejat“. Võtame endale võimaluse tulla koos koolikaaslastega õhtul välja, panna end pidulikult riidesse ning nautida muusikat, lavakujundust, tantsijate liikumist ja lugu.

Ajaloolisest Estonia hoonest taas tavalises koolipäevas teeme kokkuvõtteid.

 

Jalus