fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUS

Põnev ja mitmekülgne linnalaager pakkus tegevust igaks päevaks

09.11.2020

Audentese huvikeskus korraldab juba aastaid linnalaagreid lastele, kes soovivad vaheaja veeta tegusalt, loovalt ja arendavalt. Viimane, oktoobrikuus toimunud linnalaager oli taaskord vahva ja mitmepalgeline, andes kõigile osalejatele rohkesti energiat järgmiseks õppeperioodiks.

Laagris osales lapsi üheteistkümnest erinevast koolist ja lasteaiast, kaks neist tulid laagrisse kohe päris kaugelt – Pärnust ja isegi Kärdlast.

Esmaspäev, 19. oktoober
Vaatamata väga tuulisele ja vihmasele ilmale, olid kõik osalejad vapralt kohal. Esimese päeva hommik algas tutvumismängude ja korraliku hommikusöögiga. Seejärel suundus pool gruppi puutöötuppa meisterdama ja teine grupp läks võimlasse erinevaid liikumismänge mängima. Hiljem tehti muidugi vahetus, aga nii oli ohutum ja mõnusam tegevustele pühenduda.
Seekord meisterdati puutöötoas kassi. Lastel tuli toorikutele märgitud joonte järgi kassi detailid välja saagida. Kassi pea detailile pidid õpilased puurima avad, et esile tuua kassi silmad ja nina. Saba võis aga igaüks kujundada vastavalt oma soovile. Pärast saagimist detailid lihviti ja kinnitati kuumliimiga, saba kinnitati aga naelaga, et see jääks hästi liikuv. Iga laps kujundas oma kassi just täpselt nii, nagu talle endale kõige rohkem meeldis: kes värvis, kes disainis puidupõletiga.
Pärast lõunasööki läks ilm ilusamaks ja laagri seltskond sai minna plaanitud retkele Sütiste metsa. Jalgsimatk, mis kokku oli peaaegu viis kilomeetrit, tegi meele reipaks ja pakkus rõõmu sügisest. Ja kui hästi maitses pärast õhtuoode!
Esimene laagripäev möödus liikudes ja meisterdades: ei ole midagi toredamat, kui viia laagrist koju päris oma kätega valmistatud kunstiteos!

Teisipäev, 20. oktoober
Pärast hommikusööki valmistasid lapsed kokkamise töötoas halloweeni teemalisi viineripirukaid, mis pakiti seljakotti ja võeti matkale kaasa.
Enne matka jõuti veel nööbiharjutuste ja tangrami abil oma tähelepanu ja taju treenida ning oh kui palju elevust.
Pärast lõunasööki ootas ees matk Pääsküla raba matkarajal. Lapsed nautisid päikselist ilma, pildistasid kaunist loodust ja sõid enda tehtud viineripirukaid. Koos tõdeti, et need olid kahtlemata maailma kõige paremad pirukad!
Päev jätkus koolimajas elevust tekitava musta linnu voltimisega, mille nokka sai liigutada ja mida igaüks sai meelepäraselt kaunistada.
Enne kojuminekut näitasid nii õpilased kui ka õpetajad oma osavust ja julgust ronides kooli madalseiklusrajal. Oli meeleolukas ja vahva päev!

Kolmapäev, 21. oktoober
Kolmas laagripäev möödus värskes õhus, sest matkati Tabasalu matkarajal. Rännakut alustati mere ääres, kuid 156 trepiastet hiljem jõuti juba Tabasalu pangale, kust avanes imeline vaade merele. Järgmisest trepist alla minnes jõuti taas mere äärde, kus kerkisid uhked kivitornid.
Matka mõnusaks osaks oli kahtlemata lõunapaus lõkkeplatsil, kus söödi kaasavõetud toidupoolist, lisaks grilliti viinereid, leivaviile ja vahukomme.
Päeva teises pooles meisterdati koolimajas sügiskunsti töötoas värvikirevatest sügislehtedest siili pildiga paberkott. Laagripäeva lõpetas veel matkateemaline viktoriin. Oli väga vahva matkapäev täis rõõmu sügisest!

Neljapäev, 22. oktoober
Neljapäeva hommik oli sügiseselt vihmane ja sombune, mis soosis igati tubaseid toimetusi. Hommikul tutvusid lapsed iPadides rakendusega „PuppetPals2“, milles saab etteantud tegelased vastavalt oma soovile liikuma ja rääkima panna ning nendega animatsioone teha. Lapsed jagati rühmadesse ja koos pandi kirja loo kavand, seejärel valmis enda helindatud ja lavastatud nukuanimatsioon. Kõige toredam oli animatsioonide esilinastus, kus vaadati koos kõigi töid ja sai palju nalja.
Peale lõunat külastasime TalTech Mektory keskust, kus osalesime Matatalab jalgpalli töötoas. Väikesed robotid tuli programmeerida liikuma jalgpalliväljakul, et siis vastastega väike lahing maha pidada. Hiljem prooviti samade robotitega ka paberile joonistamist etteantud kujundite järgi. Nuputamist ja pusimist oli omajagu, aga lõpuks said kõik programmeerimisega kenasti hakkama. Neljas laagripäev oli põnev ja uute teadmiste kogumise päev!

Reede, 23. oktoober
Laagrinädalal viimasel päeval külastasime Kino Artist, kus vaatasime lõbusat filmi „Lumeinimese perekond“. Seekordne kinokülastus oli eriline selle poolest, et meil oli privaatsessioon ja lapsed said ise istekoha valida. Film meeldis kõigile ja tekitas hiljem sõprade vahel palju jutuainet.
Peale lõunat jätkasime sõpruse teemal, nimelt sõbrapaela punumisega, millega olime algust teinud juba hommikul. Vahepeal puhkasime punumisest väsinud näppe ja täitsime oma aega vahvate mängudega, mis tugevdasid veelgi laagri jooksul tekkinud sõprussuhteid.
Kõik lapsed lahkusid linnalaagrist ühe või mitme enda valmistatud sõbrapaelaga. Tore oli kuulda laste plaanidest, et kellele plaanitakse kinkida armas värskelt valminud sõbrapael. Viimane laagripäev tegi kummarduse sõprusele ja loodame, et kohtutakse juba järgmistes linnalaagrites!

Oli põnev ja silmaringi laiendav laagrinädal!
Kindlasti said osalejad ka väärtusliku kogemuse, suheldes teiste koolide ja ka lasteaia lastega. Mine tea, siit võib alguse saada isegi mõni pikaajalisem sõprussuhe. Kui kõik läheb plaanide kohaselt, siis toimub järgmine linnalaager veebruarikuu koolivaheajal. Ootame kõiki lapsi taas laagrisse!

Jalus