fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Projekt „Siil” tõi kokku kolm erinevat klassi

05.11.2019

Esimesel õppeperioodil tegid 1.a, 2.a ja 2.b klass koostööd projektis „Siil”. Projekti tegevused olid klassiti erinevad, kuid ühiselt eksponeeriti tehtud töid väikese koolimaja II korruse koridoris.

1.a klass luges raamatut „Mina olen siil”. Lisaks meisterdas iga laps ka ühe vahva siili. 2.a klassi lapsed uurisid kodus välja ühe fakti siili kohta ning ühiselt said need kõik kokku pandud SIILI-teemaliseks mõistekaardiks. Lisaks tegeleti siili maalimise, voolimise ja meisterdamisega ning vaadati Aleksei Turovski lühivideot siili kohta. 2.b klass alustas projekti raamatuga „Mina olen siil”, mille nad olid saanud 1. klassis kingituseks. Nüüd oli raamat läbi loetud ja võimalus teha kokkuvõtteid. Rühmatööna valmisid plakatid, kus uuriti siili eluolu eraldi teemadena. Koos otsiti mõistatusi ja kõnekäände. Vaadati filme siilist, nii dokumentaal- kui multifilme. Eriti meeldisid lastele „Okaskasukaga põrsake” ja „Siil udus”.Kunstiõpetuse tunnis maaliti ja meisterdati erinevates tehnikates okaskerasid. Lapsed olid loovad ka lugusid välja mõtlema ja nii valmisid laste sulest ka jutud siilidest.

Kõik kolm klassi võtsid projekti ühiselt kokku Sütiste metsas. Gruppides tehti looduslikest materjalidest siilid, mis olid igaüks isemoodi huvitavalt ja andekalt kokku pandud. Lisaks otsiti erinevate puude lehti ja vaadati, kas need ka tuttavad on. Lõpetuseks oli lõbus faktimäng, kus nii mõnigi sai siili kohta rohkem teada. 2. klassid võtsid samal ajal läbi ka teema „Mets”, mis haakus üritusega suurepäraselt.

Tagasiteel võtsid lapsed üles siililaulu ja nii üheskoos lauldes mindigi tagasi kooli. Koolis ootas lapsi üllatus, sest klassides olid kaetud laud ja laua krooniks SIILIkook. Nii et oli võimalus suu ka lõpuks magusaks saada.

Üheskoos tehtud projekt vormis kolm klassi ühtseks meeskonnaks ja nii mõnigi laps leidis endale juurde uusi tuttavaid ja sõpru.

Jalus