fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

erakooli uudiskiri

Raamat ja raamatukogu on Audenteses au sees

23.02.2018

Selleks et maast madalast lugemisharjumust kujundada, toetab meie kool igati laste tutvust raamatutega.

Raamat kõigile Tallinnas kooliteed alustanud lastele
Tallinna keskraamatukogul on traditsiooniks kinkida igale Tallinnas 1. klassis õpinguid alustanud lapsele raamat. Seekord oli tegemist Indrek Koffi „Kooliraamatuga“, mille on illustreerinud Marja-Liisa Plats.

„Kooliraamatus“ kohtub lugeja Madise ja Fridaga, kes on lasteaiaga hüvasti jätmas ning keda ootab ees esimene koolipäev. Kõik see uus, mis kooliminekuga kaasneb, võib lapsele olla alguses üsna hirmutav. „Kooliraamat“ räägibki sellest, mis võib koolis juhtuda ja kuidas kooliga sõbraks saada.

Audentese õpilastele anti kingitus üle Sääse raamatukogus
Lapsed olid kingituse eest väga tänulikud. Pärast raamatute kättesaamist tutvusid õpilased raamatukoguga ja lisaks sellele korraldati neile põnev mäng raamatutegelaste kohta. Kuna enamik tegelasi olid lastele tuttavad, haaras kõiki suur äratundmisrõõm.

Õpilased rõõmustasid veel selle üle, et raamatukogus saab peale raamatute laenutada ka audioraamatuid ja filme ning ühtlasi on võimalik seal mängida lauamänge. Kõik lapsed registreeriti täieõiguslikuks raamatukogu lugejaks, mille tunnistuseks anti neile ka lugejakaart.

2. klasside õpilasi valdab lugemistuhin
Meie kooli kõigi kolme 2. klassi õpilased on olnud hakkajad lugejad kohe algusest peale. Juba kooliteed alustades juurutati komme, et kui keegi loeb läbi mõne raamatu, siis võtab ta selle kooli kaasa ja tutvustab ka klassikaaslastele. Neid tutvustusi kuulatakse uudishimuga ja nii mõnigi leiab esitletud raamatute hulgast endale uut lugemist.

Klassides on olemas raamatupuud ja peetakse ka muul moel järge, kui palju raamatuid keegi on läbi lugenud.

Oktoobris liitusid Audentese erakooli 2. klassid Tallinna keskraamatukogu vahva lugemisprogrammiga „Loeme valmis oma raamatu“. Võistlusel osalejad loevad läbi raamatu, täidavad kokkuvõtva lehe ja toovad selle oma õpetajale. Õpetaja viib lehed lähimasse raamatukokku ja võistluse lõpuks valmib igal klassil nendest kogutud lehtedest oma raamat. Võitjaks saab klass, kelle oma raamat on kõige põnevam ja mahukam.

Nüüd, 2018. aasta algul tehti lugemisvõistluse „Loeme valmis oma raamatu“ vahekokkuvõte. Meil on au kuulutada, et Audentese 2.b ja 2.c klass tulid 15 enim lugenud klassi hulka ning said auhinnaks ja innustuseks tubli lugeja rinnamärgid, millel käidi järel Sääse raamatukogus.

Võistlus kestab aga edasi 20. märtsini, nii et veel on vaja viimast pingutust. Kui õnnestub ka lõpptulemusena mõni auhind napsata, siis on uhke tunne küll. Hariv poolaasta koos huvitavate raamatutega on meil igatahes kindlasti olnud ja see on juba omaette mainimist väärt auhind.

Audentese  raamatukogust leiate palju uusi raamatuid
Uudisteoste hulgas on Piret Raua „Kõik minu sugulased“, mille Eesti lastekirjanduse keskus valis parimaks lasteraamatuks. Selles raamatus on Aadamile koolitööks antud sugupuu joonistamine, mis ei taha kuidagi õnnestuda. Nimelt on poisil liiga palju sugulasi, et nad puule ära mahuks. Selleks et kõik pildil siiski oma koha saaksid, otsustab Aadam teha hoopis sajajalgse, kelle iga jalg esindab üht tema sugulast. Ühtekuuluvustunne, vastastikune austus ja armastus ning teineteise väikeste veidruste rõõmsameelne ja kannatlik talumine ühendab sugulasi kõigest hoolimata.

Raamatus „Miljon miksi ja miljon vastust“ on palju põnevaid mõtlemis-, arvutamis- ning tegevusülesandeid, mis aitavad loetud materjali meelde jätta. Omandatud teadmiste kinnistamiseks on iga peatüki lõpus viktoriin. Vastuste õigsust saab kontrollida väikse spikri abil, mis muudab rasketele küsimustele vastuse leidmise kergemaks.

Kooli raamatukogus leidub teisigi uusi ja vahvaid lasteraamatuid. Mõni neist on laste hulgas nii populaarne, et kui teos raamatukokku tagastatakse, siis on järgmine lugeja kohe ootel, et see raamat endale laenutada. Sellised populaarsed sarjad on Aino Perviku „Paula lood“ ja „Tirilinna lood“, Martin Widmarki „LasseMaia detektiivibüroo“ ning Kazu Kibuishi koomiksisari „Amulett“.

Meie raamatukogu värskeid trükiseid saate uudistada veebilehel. Audentese erakooli raamatukokku ootame lugemisvaraga tutvuma ka kõiki lapsevanemaid.

Jalus