fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool, spordigümnaasium

Raamatukogu täiendab igakuiselt oma põhikogu uute raamatutega

19.04.2016

Raamatukogu_370x240Laupäeval, 23. aprillil tähistatakse ülemaailmselt raamatu ja roosi päeva. Nii selle tähtpäeva valguses kui ka eelmisel kuul toimunud emakeelepäeva järelkajana ja 2. aprillil tähistatud lasteraamatupäeva tuules kirjutame täna raamatutest.

Audentese raamatukogu täiendab igakuiselt enda põhikogu. Komplekteerimisel aitab meid meie hea partneri, kaupluse „Rahva Raamat“ perioodiliselt saadetav uudiskirjanduse ülevaade, mille põhjal eelkõige valime sobivat ilukirjandust erinevatele lugejarühmadele.
Uute lasteraamatute puhul arvestame Eesti Lastekirjanduse Keskuse soovitustega, kes on alati lahked ka sisuliste nõuannetega aitama, kui on raamatukoguürituse ettevalmistuseks või muul põhjusel informatsiooni vaja.  Aprillikuu lõpuni on raamatukogus kõigile vaatajaile välja pandud viimastel aastatel keskuse poolt kuu raamatu tiitli pälvinud raamatud. Ikka arvestame lugejate soovidega, soovitud uute raamatute ja paljudest kasutuskordadest lagunenud eksemplaridele asenduse leidmisel on meile palju abi pakkunud Tallinna Hoiuraamatukogu, kelle töötajaid samuti selle eest täname!

Uudiskirjanduse saabumise kajastame kodulehe kooliraamatukogu alamlehel, lisades sinna iga kuu kohta saabunud raamatud. Raamatukogus leiavad uued raamatud esmalt koha aknalaual, kus nad on mõneks ajaks pandud välja uudistamiseks. Viimasel ajal ilmunud raamatutest populaarseimateks on osutunud lastele teaduse maailma tutvustav lustakas Jennifer L. Holm´i raamat „Kuldkala number 14“, noortele põnev, truudusest, sõprusest ja lootuse elushoidmise väest kõnelev Sarah Moore Fitzgerald´i „Lootuse õunakook“ ning John Greene´i raamatud, suurtele meeldinuim lüüriline sõjaaega viiv suhtedraama Anthony Doerry´lt „Kõik see silmale nähtamatu valgus.“

Viimase aja enimloetavaks autoriks on olnud emakeelepäeval meie algklasse külastanud lasteraamatute autor Kadri Hinrikus, sest tema loominguga tehti tutvust kohtumise eel ja peale sedagi on lastel autori soojade ja südamlike lugude vastu huvi säilinud. Teda täname ka enda kahe lasteraamatu meie raamatukogule kinkimise eest! Need olid raamatud „Taaniel Teine“ ja veidi väiksematele mõeldud „Suur maailmareis“.

Aprill on südamekuu. Kuu lõpuni kasvab raamatukogus, nii nagu ka väikese koolimaja fuajees,  südamepuu. Igal õpilasel, kuid ka õpetajal, teistel koolitöötajatel ning külalistelgi on võimalus joonistada ja värvida oma südame- ehk armastusemuster selleks ettevalmistatud šabloonile, ühisenergiat loovalt. Värvikirevatest südametest kujuneb kevadiselt puhkevatel okstel südamepuu, mis on juba nii mõnegi külastaja avatud imetlust pälvinud. Aitäh kõigile osalistele!

Jalus