fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Raamatukogus tähistati vaimse tervise päeva

16.10.2014

Vaimse tervise päev 370x240Esmaspäeval, 13. oktoobril tähistati kooli raamatukogus rahvusvahelist vaimse tervise päeva. Kuna kooli tervisenõukogu on käesoleva õppeaasta kuulutanud ravimtaimede ja looduse aastaks, pakuti sel päeval kõigile teed, teemakohast lugemist ja muudki põnevat.

Raamatukogus oli võimalik tutvuda selliste päevakohaste raamatutega nagu „Hingeteed” (Irje Karjus), „Metsamoori suur ravimtaimeraamat” (Irje Karjus) ja „Vanaema parimad kodused ravivõtted” (Ursula ja Michaela Mohr).

Loodust tutvustavate ja vaimu kosutavate raamatute kõrval olid välja pandud meie IB koordinaatori ning bioloogiaõpetaja herbaariumilehed. IB õpilased olid täitnud stendi taimerakufotodega, mis olid bioloogiatunnis pildistatud mikroskoobi all. Vaatamiseks olid toodud ka samblanäidised. Neid sai lähemalt kolmemõõtmelisena uurida stereomikroskoobi ehk binokulaariga: läbi objektiivi avanes imepärane, paljale silmale nähtamatu maailm.

Tänapäeva tehnikakeskses maailmas elavatele lastele on loodusega kontakti säilitamine väga oluline. Seepärast oli raamatukogu ehitud sügiseste okste, sambla ja kastanimunadega. Siseruumides looduselementide kasutamine on justkui välise käepikendus, mis suunab omakorda aknast välja vaatama. Pingelise õppetöö käigus on pilk loodusesse väga hea ja lihtne meele rahustamise moodus, eriti kui aknast avaneb sama kaunis vaade nagu meie raamatukogust.

Raamatukogus kõlas Eesti metsale iseloomulik linnulaul. Hubase atmosfääri loomiseks põlesid küünlad. Kõik ei pruugigi teada, et elava tule vaatamine tekitab õnnehormooni. Niisiis on tuli vaimset tervist soodustav looduselement.

Õpilastele oli ukse taha asetatud murekoorma kergendamise kast. Igaüks võis soovi korral kirjutada enda sees oleva valu paberile ja seejärel kirjutatu koos murega kasti ära visata. Soovijad said nautida sidrunmelissi ja piparmündi seguteed ning ka puhast piparmünditeed. Neid mõlemat juues olid esimese tee ergutav ja teise rahustav toime täiesti tuntavad. Need, kellel teejoomiseks mahti ei olnud, said osa meeli erutavast aroomist, mis täitis raamatukogu ja levis lahtise ukse kaudu ka kaugemale.

Raamatukogus käis sel päeval nii õpilasi kui ka õpetajaid: mõni tuli spetsiaalselt ja mõni sattus üritusele juhuslikult, saades laenutama tulles meeldiva üllatuse osaliseks. Teetassi kõrval vesteti nii mõnegagi juttu, sealhulgas vaimsest tervisest. Vaimse tervise võti on oskus enda mõtteid kontrollida, teadlikult suunata ja igas olukorras sisemist rahu säilitada. Tänapäeva kiire elu puhul on just loodus see allikas, kust inimene saab vaimse tasakaalu hoidmisel ammutada eeskuju, tarkust ja väge.a

Jalus