fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Raamatukogus toimusid jõulutunnid

21.12.2016

Õpetaja Tiina Rumi algatatud mõttest sündinud raamatukogutundides käisid 2.a, 2.b ja 3.c klass. Kuna mitmed jõuluteemalised raamatud olid välja laenutatud, võtsime aluseks selle, mis on ja laiendasime lastele arusaadavas vormis juttu ka jõuludest väljapoole, kuid siiski seostuvatele teemadele.

Rääkisime jõulude algsest tähendusest ehk sellest, et ajalooliselt on seda aega tähistatud eelkõige valguse võiduna pimeduse üle. Puudutasime Jeesuse sünnilugu, mida ühed peavad muinasjutuks, teised tõestisündinud looks. Lapsi see teema huvitas ja küsiti küsimusigi – näiteks Jeesuse imetegude tegemise võime kohta ja sellest sündis nii mõnelgi omalt poolt tahtmine kõneleda, milliseid imesid neil endil ette tulnud on.

Heategudega seondus raamat, mida pikemalt käsitlesime. Charles Dickensi tuntud teos „Jõululaul“, milles ihnsal ettevõtjal tänu raputavale kogemusele süda heategevusele ja vaeste aitamisele avaneb, oli mõnele juba tuttav kas kodus oleva sama raamatu või filmi näol. Raamatu ainesel sai kõneleda heategudest, kuidas seda on õige teha ja kuidas andmine ja saamine peaks käima käsikäes. Lapsed said meenutada, millist heategu on nemad viimati teisele teinud või näinud kedagi head tegemas. Oli neid, kes kodus vanemate jõuluettevalmistusel abistamist või oma väiksema õe-venna aitamist meenutasid, oli neid, kes poes on eakale inimesele tema mahakukkunud rahatähe tagasi ulatanud. Kõigil oli värskelt meeles koolis korraldatud heategevuslik jõululaat.

Tunni lõpus said lapsed kaasa soovituse ikka asjade üle mõtelda ja heategusid teha. Mõtlemisest tuntakse tasakaalus ja häid inimesi. Et mõtlemine mõnus on, ütleb ka luuletaja Hando Runneli lasteluuletus „Mõtelda on mõnus“, mida soovitasime siis lastel juba koos õpetajaga edasi uurida.

Jalus