fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Raamatukogutunnid rikastavad õppetööd

21.01.2016

Tänapäeval, mil paljude laste lemmikajaviiteks on arvutimängude mängimine või telefonis surfamine, ei saa ära unustada raamatut. Raamatutes on kirjas koolitarkus, põnevad teadmised meid ümbritsevast maailmast, huvitavad väljamõeldud lood, muinasjutud, luuletused ja palju muudki, mis teeb lugemise kaasahaaravaks.

Koolis on raamatukogu see koht, kus saab uurida ja laenutada erinevaid raamatuid, lugeda ajakirju ja sirvida ajalehti. Selleks, et lapsed raamatukogus kõik vajamineva üles leiaksid, hoolitseb raamatukogu juhataja Rita Hübner.

Juba sügisel alustasid 2.–4. klassi lapsed raamatukogu tundidega. Raamatukogu juhataja Rita tutvustas lastele raamatukogus olevaid erinevaid raamatuliike, laenutamise põhimõtteid, rääkis lugemisest ja raamatute hoidmisest. Pärast raamatukogutundi joonistasid 4. klasside õpilased rühmatööna tuleviku raamatukogu.

Tallinna Keskraamatukogu algatas 2007. aastal raamatute kinkimise projekti 1. klasside õpilastele. Projekti eesmärgiks on vahendada lastele head eesti lastekirjandust ja kutsuda lapsi raamatukogudesse.
Sellel kooliaastal saavad kõik Tallinnas kooliteed alustanud 1. klasside lapsed kingiks Joonas ja Elina Sildre kirjutatud ning joonistatud lasteraamatu “Kuukassi koerused kosmoses”. Esimeste klasside õpilasi ootaski see põnev raamat Sääse raamatukogus, kuhu koos klassijuhatajate Kairi Antsoni ja Tiina Rumiga sammud seati.

1.a ja 1.b klassi lapsed said Sääse raamatukogus teada, kuidas raamatuid laenutada, missugused raamatud seal on ja kuidas neid valida. Uudistamiseks anti kätte palju põnevaid ja erinevaid raamatuid, mis tekitas lastele suurt elevust. Raamatukogust lahkuti uute teadmiste ja uue raamatuga, mis lausa kutsub lugema.

Raamatud on põnevad ja lugemine rõõm, koolis võib alati seada sammud raamatukokku, et sukelduda teadmisterohkesse ja huvipakkuvasse raamatumaailma.

Jalus