fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI UUDISKIRI

Rahvusvahelisel koolil on seljataga tegus poolaasta

21.12.2022

Igapäevase õppetöö rikastamiseks andsime oma rahvusvahelises koolis õppimist toetavate ettevõtmiste jadale hoo sisse juba septembrikuu alguses.

Õppeaasta esimeseks ürituseks oli põnev päev teaduslaboris Rakett 69. Õpilaste enam kui sajapealine seltskond, kes sel hetkel veel pisut üksteist võõrastas, jagunes rühmadeks ning siis võis avastamisrõõmu pakkuvate ülesannete lahendamine alata. Optika, jõu ja gravitatsiooni töötubades tiimitööd tehes sulanduti üheks teadmisjanuliseks pereks.

Oktoobri esimesel päeval tähistas kool muusikapäeva ning siis andsid meeleoluka kontserdi Tanja Mihhailova-Saar ja Peter Põder.

Õpetajate päev tõi kaasa traditsioonilise rollide vahetuse: üheks päevaks said abiturientidest õpetajad ja õpetajatest õppurid. Ennekõike väärtustasid abituriendid kogemust, et 90 minutit klassi ees seistes on tundi väga raske sisustada nii, et annad kogu selle aja vältel edasi teadmisi, säilitad klassis õppimist toetava õhkkonna ja jaksad seejuures olla veel heatahtlik. Kõik ainetunnid vajasid põhjalikku ettevalmistust, muu hulgas pakuti põnevaid õppimist võimaldavaid meeskonnamänge ka õpetajatele.

Novembrikuus käisid õpilased suurt huvi pakkuvates ettevõtetes Cleveron ja Clevon. Cleveron on maailmas innovatsiooniliider, kes loob jae- ja logistikasektorile robot-pakiautomaate ning nn viimase miili click-and-collect-lahendusi. Nende tütarettevõtte Clevoni missioon on arendada ja toota sõidukeid, mis säästavad energiat, hoiavad keskkonda ning aitavad jõuda kliimaneutraalse majanduseni. Rahvusvahelise kooli ärijuhtimise suuna õppurid katsetasid masinate võimekust, uurisid põhjalikult idufirmale läbimurde toonud tegevuste jada, tundsid huvi kogukonna toetamise printsiipide ja praktikate vastu, kaalusid kohest meeskonnaga liitumise võimalust ning nautisid sealset mõnusat ja hubast keskkonda.

Mectory teaduslaborites toimunud iga-aastane praktilise keemia päev pakkus ka sel korral põnevust. Olla tänapäevases laboris katsetamas andis õpilastele erilise tunde ning pani nende teadmised ja oskused tugevalt proovile. Ehk just seetõttu on teaduspäev aastate jooksul kujunenud keemiaõppurite seas üheks kõige meeldejäävamaks kooliprojektiks.

Põnev tõlkevõistlus „Juvenes Translatores“ toimus 24. novembril korraga kõigis Euroopa Liidu liikmesriikide koolides, kes olid võistlusele pääsenud. Võistlusel osalejate hulka oli valitud ka Audentese rahvusvaheline kool. Tekst, mida meie kooli viieliikmeline esindus eesti keelest inglise keelde tõlkis, avanes täpselt kell 11. Hiljemalt kahe tunni pärast tuli see tekst loovalt tõlgituna võistluse veebilehele üles laadida.

Euroopa parlamendi Eesti büroo kuulutas novembrikuus välja projektiideede konkursi, et leida parimaid ideid Euroopa päeva tähistamiseks. Meie kümneliikmeline õpilaste rühm pani pead kokku, töötas mitme päeva töö tulemina välja projekti ja esitas selle konkursile. Vähem kui nädala pärast said osalejad teada, et nad on võitnud võimaluse külastada jaanuari lõpus Euroscola programmi raames Euroopa parlamenti Strasbourgis.

Detsembrikuu tõi rahvusvahelisse kooli kauged külalised. Võõrustasime Erasmus+ programmi projekti „United Colours of Young European Businessman“ raames Portugali, Türgi, Suurbritannia, Hispaania, Põhja-Makedoonia ning Sint Maarteni õpilasi ja õpetajaid. Külalised tutvusid siinsete ettevõtete ja ärimudelitega ning said muu hulgas ülevaate sotsiaalse ettevõtluse olulisusest ühiskonnaelu korraldamisel. Väisati ka looduskauneid paiku ning muidugi tutvuti pealinna vaatamisväärsuste ja kohaliku kultuuriga.

Heategevusprojekti „Jõuluime“ raames kogusid rahvusvahelise kooli õpilased koostöös Tallinna lastehaigla arsti dr Natalja Antonovaga peaaegu 4000 eurot, et korda saata jõuluime laste jaoks, kes raske haiguse tõttu peavad veetma oma jõulud haiglas.

Eelkirjeldatuga meie ettevõtmiste loetelu muidugi veel ei piirdu. Meie õppurid väisasid kooliaasta esimesel poolel ka mitmeid konverentse, panid üles kolm kunstinäitust, korraldasid luulekonkursi, mitu kinoõhtut ja esimese talveballi, andsid välja koolilehe, käisid üheskoos uisutamas ning vahepeal ka pisut õppisid.

Pühade-eelsel kontsertaktusel anname välja kiituskirjad pea kümnele ainult maksimumtulemustega poolaasta lõpetanud õppurile, vaatame tehtule tagasi, mõtleme kõigele heale ja heategevusvõimalustele, kuulame kaunist kontserti ning läheme seejärel väljateenitud jõulupuhkusele.

Jalus