fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Rakvere Teatris haaras tume noortepõnevik 8. klasse

19.03.2020

12. märtsil käisid 8. klassid Rakvere Teatris vaatamas Reeli Reinausi teose põhjal dramatiseeritud kummituslikku lavastust „Verikambi“. See on lugu ebaõiglusest ja andestusest, eneseleidmisest ning armastusest, mis ulatub üle surma piiride.

Pealinna teatritesse satutakse vahetevahel ikka, kuid meie kooli eesmärk on, et noored käiksid teatris ka väljaspool pealinna. Loomulikult on klassireisi suur rõõm bussisõidu ajal, mil saab omavahel lobiseda ja niisama aega veeta. Rakvere Teatri kaduviku mehed võtsid meid teatrihoone ees vastu, et edasi saaksime vaadata lavalt just seda korraks elavat kaduvat hetke, mida teater vaatajale pakub.

Kirjanduse tunni jaoks pidid õpilased tegema kokkuvõtte, milles jagasid oma mõtteid lava-, valgus- ja helikujunduse, kostüümide ning näitlejate kohta. Teatrietenduse puhul on väga oluline lugu, mis tegelastega juhtub, kuid sama tähtis on oskus lugeda lavakeelt ja mõista, miks kunstnik ja lavastaja just neid detaile kasutanud on.

Etenduse järel jagasid noored positiivseid muljeid, kuidas etendus oli väga omapärane, näitlejad olid noored ning dialoog oli kõnekeelsem kui tavaliselt teatris. Lisaks oli etendus lavastatud nii, et pinge jõudis publikuni ja mitmel korral sai ehmatuse tõttu võpatada. Õudusžanr pole teatrilaval kuigi tavaline, seda põnevam oli saadud kogemus.

Jalus