fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUS

Robootikaringi õpilased osalesid „First Lego League” robotivõistlusel

29.01.2019

Audentese huvikeskuse 3.–5. klassi robootikaringi õpilased osalesid 27. jaanuaril robotivõistlusel, mis toimus Laagri koolis.

First Lego League on ülemaailmne robotivõistlus, mis on mõeldud lastele vanuses 9–16 eluaastat ja milles osaleb tuhandeid meeskondi erinevatest riikidest. Eestis võttis sellel hooajal võistlusest osa ligi kakssada võistkonda, nende seas ka Audentese huvikeskuse meeskond Enter Space.

Võistlus koosnes neljast osast: projekt, roboti disain, robotimäng ja põhiväärtused. Selle hooaja teema kandis nimetust Orbiidile ja keskendus pikkadele kosmosereisidele. Õpilased pidid väljapakutud teema valdkonnas meeskonnatööna valima ja koostama projekti, töötama välja innovaatilise lahenduse uuritavale probleemile ning esitlema oma tööd võistluse kohtunikele.

Lisaks eelnevale tuli õpilastel välja mõelda, disainida, ehitada ja programmeerida autonoomne robot. Kohtunikud hindasid robotit, mis võistlusväljakul ülesandeid lahendab ja sellega vajalikke punkte kogub. Põhiväärtuste kategoorias hinnati meeskonnatöö eri tahke: pühendumust, eesmärkide püstitamist ja saavutamist, tööjaotust, aja planeerimist ning koostööoskusi keerukates olukordades.

Huvikeskuse meeskond Enter Space keskendus kosmoseprügi probleemile: prügi lendab orbiidil suure kiirusega ja on ohuks kosmoselaevadele ning seeläbi ka selle reisijatele. Mõeldi välja uut tüüpi kosmoselav, milles asuvad võrkudega robotid, mis koguvad magnetiga kokku kosmoseprügi ja viivad selle laevapardale sorteerimiseks. Prügi, mida saab taaskasutada, kogutakse kokku ja saadetakse maale. Ülejäänud jäätmed saadetakse maa atmosfääri, kus need ära põlevad.

Võistlus kestis kogu päeva, oli täis erinevaid ülesandeid ja tegevusi, ootusärevust ning pinget. Võistluspäeval pidi iga meeskond tutvustama oma projekti ja põhiväärtusi, osalema meeskondlikel ülesannetel ning tutvustama omatehtud ja programmeeritud robotit.

Laagri koolis toimunud poolfinaali oli registreerunud 36 meeskonda, Audentese huvikeskuse meeskond Enter Space, kes osales võistlusel esmakordselt, sellel aastal finaali ei pääsenud. Küll aga said meie õpilased mitmekülgsel võistlusel hinnalise võistluskogemuse ja soovi püüelda uute avastuste, teadmiste, oskuste ja võistluste poole.

Suur tänu meie tublidele osalejatele ja õpetaja Allanile.

Jalus