fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

huvikeskus

Robootikaringi õpilased osalesid „Lego First League” robotivõistlusel

16.01.2018

Audentese huvikeskuse robootikaringi õpilased osalesid 14. jaanuaril robotivõistlusel, mis toimus seekord Laagri koolis.

First Lego League on ülemaailmne robotivõistlus, mis on mõeldud lastele vanuses 9–16 eluaastat ja milles osaleb tuhandeid meeskondi erinevatest riikidest. Eestis võttis sellel hooajal võistlusest osa üle saja võistkonna, nende seas ka Audentese huvikeskuse meeskond Hydro.

Võistlus koosnes neljast osast: projekt, roboti disain, robotimäng ja põhiväärtused. Õpilased pidid väljapakutud teemade valdkonnas meeskonnatööna valima ja koostama projekti, töötama välja innovaatilise lahenduse uuritavale probleemile ning esitlema oma tööd võistluse kohtunikele.

Lisaks eelnevale tuli õpilastel välja mõelda, disainida, ehitada ja programmeerida autonoomne robot. Kohtunikud hindasid robotit, mis võistlusväljakul ülesandeid lahendab ja sellega vajalikke punkte kogub. Veel hinnati meeskonnatöö eri tahke: pühendumust, eesmärkide püstitamist ja saavutamist, tööjaotust, aja planeerimist ning koostööoskusi keerukates olukordades.

Võistlus kestis kogu päeva, oli täis pinget ja ootusärevust. Võistluspäeval pidi iga meeskond tutvustama oma projekti ja põhiväärtusi, osalema meeskondlikel ülesannetel ning tutvustama omatehtud ja programmeeritud robotit.

Laagri Koolis toimunud poolfinaali oli registreerunud 36 meeskonda, Audentese huvikeskuse meeskond Hydro sellel aastal finaali ei pääsenud. Küll aga said meie õpilased  kogemuse, mis on robotivõistlus ja kui oluline on selles meeskonnatöö. Kindlasti on suur väärtus omandatud uutel teadmistel ja võistluskogemusel. Võistlus süstis meie õpilastesse huvi ja indu, et järgmisel hooajal taas osaleda.

Suur tänu meie tublidele osalejatele ja õpetaja Allanile.

Jalus