fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUS

Robootikaringi õpilased osalesid robotivõistlusel „RoboMiku lahing 2019”

16.04.2019

Audentese huvikeskuse 3.–5. klassi robootikaringi neli õpilast osalesid 13. aprillil robotivõistlusel, mis toimus Viimsi Karulaugu spordikeskuses.

RoboMiku Lahing on üle-Eestiline robotivõistlus, mis mõeldud eri vanuses robootikahuvilistele ja kus võisteldakse 16 erineval võistlusalal. Ka sellel aastal osales võistlusel väga palju huvilisi erinevatest koolidest. Audentese huvikeskuse meeskond Ninja Cats võttis osa kõige populaarsemast võistlusest, milleks on Lego Sumo.

Lego Sumo võistlus toimub väikesel silindrikujulisel mustal platvormil, mis on ääristatud valge joonega. Autonoomne sumo-robot otsib vastast liikudes programmeeritud trajektooril valget joont ületamata. Võidab robot, mis vastase areenilt välja surub.

Roboti disainimine, ehitamine ja testimine on väga aega- ja vaevanõudev protsess, sest võistlusel osalevale robotile on kehtestatud kindlad tingimused. Näiteks kuni ühekilogrammine sumo-robot peab olema mõõtmetega 15 x 15 sentimeetrit. Robotit, mis on suuremate mõõtmetega või kaalub lubatust rohkem, võistlustele ei lubata.

Roboti ehitamisprotsess annab õpilastele palju uusi teadmisi, oskusi ja kogemusi ning lisaks valmib täiesti omanäoline robot. Võistlusel osalemine annab õpilastele võimaluse tutvuda teiste võistlejate töödega, koguda uusi ideid ja mõtteid ning lisaks veeta aega koos teiste robootikahuvilistega.

Suur tänu meie tublidele osalejatele ja õpetaja Allanile.

Jalus