fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI UUDISKIRI

Saage tuttavaks erakooli uute õpetajatega

18.10.2019

Sellel õppeaastal alustas Audentese erakoolis tööd kaks uut õpetajat. Uurisime, mida nad peavad oma töös oluliseks ja kuidas nad on sisse elanud.

Küsimustele vastasid 1.c klassi õpetaja Lea Heier ning kehalise kasvatuse õpetaja ja spordipaketi koordinaator Piibe Tammemäe.

Mida pead õpetajatöös oluliseks?
Piibe: Oma aine õpetamise kõrval innustan õpilasi iseseisvalt mõtlema, elu, nähtusi ja protsesse analüüsima, kuulama, tervikut nägema ning üksteisega arvestama. Ning mulle meeldib seda kõike õpetada.
Lea: Peale heade teadmiste, loomingulise õhkkonna ja süsteemse õpetamise on väga oluline inimeseks olemine ning oskus tajuda hetkesituatsiooni. Hea õpetaja on empaatiline, kannatlik ja järjepidev, ta peab reeglitest kinni, on aus ja korrektne ning arvestab õpilaste individuaalsusega. Ka hea huumor tuleb alati kasuks.

Kui kaua oled õpetajaametit pidanud ja kus koolis varem töötasid?
Lea: Olen õpetaja olnud üle poole oma elust, olen töötanud nii väikeses maakoolis kui ka suures gümnaasiumis. Viimased 11 aastat õpetasin Jakob Westholmi gümnaasiumis.
Piibe: Õpetajatööd alustasin 2012. aastal, kui asusin tööle Saku vallas paiknevas hariduslike erivajadustega õpilastele mõeldud Kajamaa koolis.

Kuidas oled uues koolis kohanenud?
Piibe: Olen tundnud suurt kolleegide tuge ja tänu sellele on kohanemine olnud väga sujuv. Ka õpilastega olen leidnud ühise keele, mis võimaldab meil koos edasi liikuda.
Lea: Tundsin esimesest hetkest, et olen praegusel eluetapil just õigel ajal õiges kohas. Mul olid kaasas kogemuste pagas ja rõõmus meel ning olin avatud kõigele uuele. Kolleegid muutsid oma headuse ja hoolivusega ühest koolimajast teise tuleku väga kergeks. Lapsed on igal pool toredad ja koostöö vanematega sujub kenasti.

Mis valmistab Sulle Audenteses rõõmu?
Lea: Kollektiiv hoiab ühte ja töötingimused on suurepärased. Loomulikult valmistavad rõõmu väikesed uudishimulikud särasilmad. Neid on klassis täpselt nii palju, et jõuan iga lapse rõõmud-mured ära kuulata, igaühe mõttemaailmaga tutvuda ja igaühele sobivaima õpetamismeetodi leida. Igas koolipäevas on omad rõõmupärlid.
Piibe: Mind rõõmustab see, et liikumiseks, sportimiseks ja õpetamiseks on siin loodud kõik tingimused. Hea on näha, et õpilased kasutavad neid võimalusi ja hoiavad oma kooli.

Mis on meie õpilaste või kooli puhul üllatanud?
Lea: Õpilased on viisakad, ei räägi vahetundides kõrgendatud hääletoonil ega jookse kedagi pikali. Juhtkond toetab ja motiveerib enda eeskuju ja kohalolekuga, et kogu koolipere annaks igal sammul ka endast parima.
Piibe: Kõige enam üllatab see, kuidas isegi suures kollektiivis üksteist toetatakse: tajun head kodust tunnet. Õpilased on ääretult toredad, viisakad ja täis siiraid emotsioone. Rõõm on näha, et paljud õpilased on motiveeritud liikuma oma eesmärkide poole.

Audentese moto on „Tervis, tarkus, tasakaal“. Kuidas see koolielus välja paistab?
Piibe: Kõik selles motos olev hea on näha ka igapäevases koolielus: mõnusalt kogu Audentest ümbritsev sigin-sagin ühistegevuste ümber, suured ees ja nooremad järel. Meie, õpetajad, saame anda hoogu ja eeskuju. Tehes kõike koos, suudame palju.
Lea: Selle moto järgi võiksid joonduda kõik inimesed. Audentese töötajate käitumismuster väljendab ilmekalt, et need põhimõtted on omased ja neid järgitakse. Täiskasvanud näitavad lastele head eeskuju ning julgustavad tasakaalukalt, targalt ja tervislikult elama. Õuevahetunnid, spordipakett ja treeningud, tervislik ja mitmekülgne koolitoit, põnevad üritused klasside ja peredega, matkad ja side loodusega – need on vaid mõned märksõnad, mis Audentest iseloomustavad.

Millega tegeled vabal ajal?
Piibe: Suur osa vabast ajast on mul sisustatud sportimisega: tegelen orienteerumise ja seiklusspordiga. Kindlasti kohtab mind ka spordiüritustel, kus olen hoopis korraldajarollis. Mulle meeldib väga ka reisida, looduses liikuda ja teatris käia.
Lea: Vabal ajal loen, käin teatris ja kontserdil ning reisin palju. Samuti veedan aega looduses, lihtsalt jalutades või jalgrattaga sõites. Enamasti on mul fotoaparaat kaasas, et looduse värvikat ilu jäädvustada. Viis aastat olen tegelenud taliujumisega. Laulan nüüd ka Audentese naiskooris: ees ootavad põnevad esinemised.

Jalus