Uudised
erakooli uudiskiri
Saage tuttavaks tüüpilise e-gümnasistiga
23.02.2018
Ei ole harvad need juhtumid, kui vastuvõtuvestlusel tunneb tulevane e-gümnaasiumi õpilane huvi teiste õppijate vastu. Kes nad on? Kui palju neid on? Millega nad tegelevad? Miks nad on tulnud e-gümnaasiumisse õppima? Kas nad saavad hakkama?
Kui viimasele küsimusele oleme püüdnud leida vastuseid õpilugudega, kus õppijad on jaganud oma kogemusi (kõik nad saavad hakkama erinevalt), siis teisi eelnimetatud küsimusi pole laiemalt kajastatud.
Kes nad siis on, need nähtamatud ja tabamatud e-gümnasistid? Püüame sellele keerulisele küsimusele vastuseid anda ja joonistada ühe keskmise e-gümnasisti portree.
Kui vana ta on?
Meie e-gümnasist on 22,5 aastat vana, sest just selline on kõigi meie õpilaste keskmine vanus. Kõige vanem saab sel aastal 43-aastaseks ja kõige noorem on 16-aastane. 16–18-aastaste õpilaste osakaal on 40%, üle 27-aastaseid on 20% ja ülejäänud 40% jäävad sinna vahele.
Miks ta tuli e-gümnaasiumisse?
Neljal põhjusel: selline õpe võimaldab samal ajal käia tööl, teha professionaalselt sporti, viibida välismaal või hoolitseda pere eest. Lisaks sobib selline õppevorm paremini tema elustiili ja iseloomuga.
Nii saame lühidalt kokku võtta peamised e-gümnaasiumiga liitumise põhjused. Õpilaste lood võivad küll olla väga erinevad, kuid enamik on valinud sellise õppevormi just selle paindlikkuse pärast, mis võimaldab õppimist ja muid tegevusi ühitada.
Mõni e-gümnasist
- tegeleb professionaalse spordiga;
- käib tööl, juhib oma äri või veab MTÜ-d;
- sõidab seljakotiga maailmas ringi ja teeb juhutöid;
- kasvatab lapsi ja hoiab kodu;
- elab välismaal, kuid soovib omandada eestikeelset haridust;
- ei saa päevaõppes osaleda tervisemurede tõttu.
Eraldi tuleb mainida veel üht iseloomulikku rühma: e-gümnasistid-iseõppijad, kellele õppimine ongi põhitegevus. Kõik nad on otsustanud oma õpinguid ise juhtida ning oma õppe- ja tunniplaani ise koostada, mis pole traditsioonilises koolis alati võimalik. Tavaliselt on nad üsna teadlikud õppijad ja saavutavad häid õpitulemusi.
Kas e-gümnaasiumi õpilasel on klassikaaslasi?
Tal on kursusekaaslasi ehk siis kaasõpilasi, kes on temaga samadel e-kursustel. E-gümnaasiumis puudub klassi mõiste ja õpilasi klassidesse ei jagata. Tihti ollakse ühel kursusel koos ühtede inimestega ja teisel kursusel teistega. Mõnikord kohtub õppija oma e-kursuse kaaslastega esimest korda silmast silma alles lõpueksamil või lausa lõpuaktusel.
Kui palju e-õppijaid on?
Sel õppeaastal tuli meile õppima 135 inimest, mis on viimaste aastate rekordarv. Hoolimata õppemaksu tõusust on huvi e-gümnaasiumi vastu endiselt suur. Mitmed õpilased on leidnud meie kooli tänu tuttavate ja siin õppivate inimeste soovitusele. See on kogu e-gümnaasiumi meeskonnale oluline tunnustus ja ühtlasi kinnitus, et oleme õigel teel.
Vaata veel
-
Kooliaasta algus spordigümnaasiumi Otepää üksuses
15.08.22
Koolimaja ja õpilaskodu avame 28. augustil 2022 kell 15. Toitlustamisega alustame 29. augusti hommikul, soovijatel palume ennast eelnevalt registreerida hiljemalt -
Paketitasu muudatus alates 1. septembrist 2022
01.08.22
Hea klient! Alates 1. septembrist 2022 muutuvad Audentese spordiklubi pakettide hinnad. Muudatus on pakettide lõikes erinev. Hinnad tõusevad keskmiselt 7% -
Pärnus toimusid Eesti karikavõistlused kergejõustikus
26.07.22
23. juulil peeti Pärnus Eesti karikavõistlused kergejõustikus. Võistkondlikus arvestuses oli parim Audentese spordiklubi. Meeskond saavutas ülekaaluka I koha 169 punktiga. -
AUDENTESE PODCAST | Sportlase enesearengust, mõjutajatest, suhtumisest ja põhimõtetest
26.07.22
Valminud on episood, milles räägime sportlase enesearengust, mõjutajatest, suhtumisest ja põhimõtetest. 2020. aasta augustist Saksamaa kõrgliigaklubi Hamburg Towersi all mängiv