fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

AUDENTES 25

Saara Pius: „Minu teatri- ja lavahuvi tekkis kahtlemata Audentese ajal“

28.10.2019

Käisin Audentese erakoolis aastatel 2000–2006 (4.–9. klass). Meil oli tõenäoliselt kõige rohkem krutskeid täis klass. Eelkõige ongi meeles kõiksugu lollused, mida meie klass tegi. Kord sai klassiekskursioonil bussi tagaaknale kleebitud suur silt „Aidake! Pomm! SOS“, mille peale meie taga sõitev autojuht kutsus politsei. Ja kui õpetaja 10-15 minutit meie tundi hilines, siis jooksis terve klass hiilides üle tee asuvasse Selverisse.

Meenub ka tund, kus mu klassikaaslased panid enda istekohast jooksma sinka-vonka mööda seina ja lage nööri – see lõppes õpetaja pea kohal oleva märjaks tehtud karumõmmiga, mis siis tunni ajal üles-alla liikus ja peaaegu õpetaja pead puudutas. Knopkadest õpetaja toolil ja metsikutest spikerdamistest ei hakka parem rääkima. Aga need kõik on äärmiselt leebed näited.
Minu teatri- ja lavahuvi tekkis kahtlemata Audentese ajal. Kõige vahvamad oli tantsuvõistlused, kus meie klassi tüdrukud tihti võidutsesid. Samuti emakeele, inglise keele ja vene keele päevad, kus pidime luuletuste ning väikeste lavastustega üles astuma.

Ka jõuluetendus oli iga aasta väga oodatud ning alati lõi mul mingi hingekell värisema, kui tegime proove ja kui lõpuks esinemise hetk käes oli. Jõulukontsert Kaarli kirikus oli väga pühalik hetk. Ma mäletan, et olin alati kade selle tüdruku peale, kes sai „Püha öö“ soolot laulda.

Meenub veel see, kuidas tegime mingi päeva puhul „Kevadest“ inspireeritud väikest etendust ja ma mängisin Teelet. Hiljem tuli üks õpetaja minu juurde ja kiitis väga. Sellest saigi alguse mõte, et võiksin edasi minna gümnaasiumisse, kus on teatriklass.
Kuna meie klassijuhataja oli Külli Relve, kelle perekond – sealhulgas tema ise – on teatavasti suur loodusearmastaja, nautisin ma meie ekskursioone ja looduspäevi. Väga mõnus oli teha tunde metsas või kuskil mujal kaunis looduses. Ega õpetajal muidugi meiega lihtne ei olnud. Ka bussifirmad ning igasugu ekskursioonikorraldajad ja ööbimiskoha pidajad said alati šoki, kui kuulsid, et Audentese erakool on tulemas.

Õppetase on erakoolil väga hea. Kui läksin edasi teise kooli gümnaasiumisse, siis kooliaasta alguse tasemetööd tegin kõik 5+ peale, ehkki ma Audenteses ei olnud viieline õpilane. See näitas, et Audentese tase on kõrge.

Jalus