Uudised
Spordigümnaasium
Sagadi loodusõppepäev rikastas 12. klasside õppetunde
14.11.2016
8. novembri sügispäeval oli paks lumi maas ning Sagadi looduskool ootas külla 12. klassi õpilasi, et korraldada õppepäev teemal „Fotosüntees ja hingamine“.
Eelmisel päeval alanud lumetorm oli õnneks raugenud ja traditsiooniline loodusõppepäev algas Sagadi mõisakompleksi ees ehttalvises meeleolus.
Õpilased jagati kahte rühma:
- üks neist siirdus koos bioloogia- ja ajalooõpetajaga kõigepealt õpperajale ning
- teine asus koos saksa keele õpetajaga looduskooli tubaste tegevuste juurde.
Hiljem pääsesid matkajad sooja tuppa õppima ja sees alustanud õpilased suundusid värskendavale metsaretkele.
Loodusõpperada oli kenakesti täis tuisanud ja tõotas põnevat kogemust. Õpilaste ülesanne oli vastata raja kõrvale üles pandud küsimustele, mis eeldasid infotahvlitega tutvumist ja guugeldamisoskust. Nagu arvata võis, sai sellest kohevas lumes vantsimisest üks korralik sportlik ettevõtmine. Sumati läbi lume, teadmata, kus laudrada algab või lõpeb. Kord vajuti sügavasse, kuni poolemeetrisse lumme, siis jälle saadi pähe korralik lumemütsak, kui mõni heatahtlik kaaslane juhtus raja kõrval seisvaid kuusepuid sakutama.
Maastik oli vaheldusrikas. Alustati piltpostkaardilikust männikust, siis laskuti orgu ning sealt jõuti kuusikusse, mis oli täis tuulemurdu. Seejärel põikasid õpilased segametsa ja tutvusid haavataelikuga. Lõpetuseks vantsiti üles pikast järsust trepist, mis tõi matkajad bussi juurde tagasi.
Ühtegi looma teel küll ei kohatud, see-eest said õpilased teada, et põdrale maitsevad noored männivõrsed ning pohla- ja mustikavarred. Meelde jäi ka fakt, et kui inimene peaks vaid nendest taimedest söönuks saama, tuleks tal päevas tarbida umbes kümme kilo taimset toitu.
Sagadi looduskool asub Sagadi mõisakompleksi kõrvalhoones ja on põnevalt sisustatud. Looduskoolis arutati, mis on fotosüntees ja hingamine ning milline on nende tähtsus looduses ja inimese elus. Vaadati ka õppefilmi, mille sisu andis ainest korralikuks väitluseks.
Seejärel asuti praktiliste tegevuste juurde: õuest tuli tuua üks fotosünteesiv ja üks hingav elusolend ning asetada need nn gaasikambrisse, mis hakkas selles anumas mõõtma süsihappegaasi ja hapniku hulka.
Nüüd oli aega ka vaadata looduskooli väljapanekut ja täita töölehti. Enim elevust tekitasid loomulikult mikroskoobid, mille all sai uurida kuivatatud seent, vapsikut, suru ja tavalist rannaliiva. Lisaks tuli tutvuda näitusega, mis kõneles Vaikse ookeani saarestikele tehtud laevaekspeditsioonist.
Loodusõppepäeva lõpus küsis nii mõnigi õpilane, et millal me taas metsa läheme. Ja seda küsimust oli ütlemata hea kuulda.
Vaata veel
-
Ekke Tiidemann: „Ma pole veel tundnud sellist seisundit nagu stress“
02.06.23
Meie spordigümnaasiumi tennisetreeneril Ekke Tiidemannil on laialdane kogemus võtta nii mängijakarjäärist, treeneritööst kui ka Eesti Davis Cupi meeskonna kapteni rollist. -
Kahese karjääri päeval rääkisime raha- ja meediatarkusest
02.06.23
Igal aastal leiavad kahese karjääri päeva korraldajad koos õppursportlastega mõne teema, milles noortel oleks tarvis teadmisi ja oskusi täiendada. Sel -
Tänavused uurimistööd said kaitstud
02.06.23
Sel aastal kaitses spordigümnaasiumi Tallinna üksuses uurimistööd 46 õpilast. Nagu juba tavaks on saanud, puudutas suur osa töödest sporti, tervist, -
Kooliaasta täis teatrit
02.06.23
Audentese spordigümnaasiumi Otepää kool asub umbes 40 kilomeetri kaugusel Eesti ainsast kolme žanri teatrist: Vanemuine esitab oma kolmes majas nii