fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUMI UUDISKIRI

Saime kingiks viskemasina

19.12.2018

2018. aastal ilmus järjekordne Eesti korvpallikuulsuse elulooraamat: „Kalevi poeg Tõnno“. Selle väljaande koostamise algatuse ja finantseerimise eest kandis hoolt härra Aadu Kana, kes on Eesti korvpalliliidu ekspresident, seeniorikorvpalli eestvedaja ning ühenduse Esto Maxibasket asutajaliige.

Raamatu „Kalevi poeg Tõnno“ rahastamisest üle jäänud toetuse eest soetas Esto Maxibasket Dr. Dishi viskemasina. See seade otsustati kinkida Audentese spordigümnaasiumile, et tulevased korvpallitipud saaksid võimalikult efektiivselt viskamist treenida.

Viskemasinad muutuvad üha populaarsemaks
Korvpallitreeningud, kus eri harjutuste sooritamisel kasutatakse viskemasinat, on nii Euroopas kui ka mujal maailmas kasvav trend. Dr. Dishi välja arendatud TMS-i (training management system) keskkonda, mis hõlmab mitmekülgse funktsionaalsusega viskemasinaid, kasutavad praegu ka suured ja tuntud korvpalliklubid ning -akadeemiad, näiteks Leedus Lietuvos Rytas ja Kaunase Žalgiris ning Hispaanias Real Madrid. USA-s on korvpallitreeninguid viskemasinatega tõhustatud juba aastaid igal tasemel, sealhulgas NBA-s ja ülikoolikorvpallis.

Koolitus koos näidistreeninguga
19. novembril said kõik huvilised Audentese spordikeskuses osaleda korvpalli viskemasinate kasutamise koolituses, mille käigus toimus ka praktiline näidistreening. Eesmärk oli anda praegustele ja uutele Dr. Dishi (www.drdishbasketball.com) korvpalli viskemasina omanikele ülevaade selle seadme funktsioonidest nii arvuti taga kui ka individuaal- ja grupitreeningutel.
Koolituse ja näidistreeningu tegid Hammer Sport ning SNM-i (www.snmotion.com) esindajad Magnus Wihlborg ja George „Gee“ Gervin Jr. Need endised rahvusvahelise tasandi profikorvpallurid ja FIBA sertifitseeritud treenerid tegelevad praegu noormängijate arendamisega. Muu hulgas aitavad nad USA-s oma programmi talentidel edukalt edasi liikuda ülikoolikorvpalli. Väärib mainimist, et meie treeneritele oma kogemusi ja teadmisi jaganud George „Gee“ Gervin Jr on NBA Hall of Fame’i ehk kuulsuste halli liikme George „The Iceman“ Gervini poeg.
Magnus Wihlborg võttis päeva kokku järgmiselt: „Meie kohtumine täitis oma eesmärgi. Minu enda kogemus noori treenides kinnitab viskemasina tohutut potentsiaali: see paneb mängijad rohkem pingutama ning on noortele atraktiivne, mida võis näha ka tänasel näidistreeningul osalenud noorkorvpallurite olekust ja silmadest. Oleme Eesti treeneritega suhtlemiseks ka edaspidi valmis ja kõik ettepanekud mis tahes vormis koostööks on oodatud.“

Jalus