fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUS

Seitse meeleolukat laagripäeva

01.07.2022

Juunikuine linnalaager toimus seekord seitsmel päeval ja pakkus mitmekülgset tegevust kohe pärast õppeaasta lõppu.

Esmaspäev, 13. juuni

Linnalaagri esimesel päeval käisime Aegviidus matkal. Päev algas trollisõiduga Balti jaama, kus juba ootas suur Elroni rong, et meid edasi viia. Rongisõit kestis 50 minutit ja oli kõigi jaoks põnev: osa lapsi sõitis rongiga suisa esimest korda elus!

Aegviidu rongijaamast algas matk metsarajal, mis viis meid mõnusa lõkkeplatsini. Lapsed said seal viinereid ja vahukomme grillida, sääskedega võidelda, mängida ning niisama loodust nautida. Kõik olid matkal vaprad ning viiekilomeetrine retk ja väikesed vihmasabinad kellegi tuju ei rikkunud. Enne rongiga tagasiteele asumist käisime veel RMK Aegviidu külastuskeskuses, kus lapsed tutvusid loodusteemalise väljapanekuga.

Rong tõi väsinud, kuid rahulolevad matkalised pärastlõunal tagasi Tallinna. Audentese koolimajja naastes said kõik kustutada värskes õhus tekkinud hundiisu. Laagripäev möödus imekiirelt ja meeleolukalt.

Teisipäev, 14. juuni

Peale hommikusööki suundusid laagrilised kunstiklassi, et saada tuttavaks kompassiga. Arutasime, mis on kompass ja milleks seda kasutatakse, ning lapsed õppisid tundma ilmakaarte asukohti. Seejärel joonestas iga laps paberile kompassi ning tähistas ilmakaared nimetuste ja värvidega. Pildile jõudsid ka eri poolustel elavad pingviinid ja jääkarud ning ekvaatorit eelistavad loomad. Tööd tulid toredad! Liikumispausil tegime ilmakaarte võimlemist.

Kui lõuna oli söödud, suundusime Noblessneri sadamas asuvasse PROTO avastustehasesse. Sinna läksime laagrilistega juba teist korda. Meid võttis vastu tore juhendaja ja algas õppeprogramm „Kompass“. Lapsed said rühmades veelgi täiendada kompassiga seotud teadmisi. Nad otsisid orienteerumismängus kaardi järgi allveelaevu ning lahendasid ülesandeid ja mõistatusi. Valmis ka tuulelipu prototüüp. Lõpetuseks oli laagrilistel võimalus avastustehases kõike iseseisvalt uudistada.

Kooli tagasi jõudes söödi kõht täis ning seejärel said lapsed järele tulnud vanematele muljeid jagada ja tehtut näidata.

Kolmapäev, 15. juuni

Sel päikselisel hommikul seadsime sammud pärast einestamist Nõmmele, et külastada sealset päästekomandot. Meid tervitasid päästjad Uno ja Maxim. Nad rääkisid õpetliku mängu toel sellest, millised tuleohtlikud olukorrad võivad kodus tekkida. Lapsed said selgeks, kuidas mingis olukorras käituma peaks, ning kogusid uusi olulisi teadmisi. Laagrilistele näidati tuletõrjeautot ning nad said lähedalt uudistada päästevarustust ja käia isegi kabiinis.

Tagasiteel kooli peatusime mänguväljakul, kus lapsed võisid lõbutseda ja lihaseid treenida.

Pärastlõunal veetsime lõbusasti aega Happy Fly batuudikeskuses. Lapsed said seal sõita tõuksiga, hüpata batuudil, lasta liugu ning mängida jalgpalli ja kulli.

Päeva lõpetasime kooli mänguväljakul, et lapsed saaks esimestest suvepäevadest ikka maksimumi võtta ning laagrikaaslaste toredat seltskonda nautida.

Neljapäev, 16. juuni

Peale hommikusööki suundusime Järve raudteejaama, et sõita rongiga Keilasse Harjumaa muuseumi. Seal toimus orienteerumismäng, mille käigus said lapsed teada huvitavaid fakte Keila ajaloo ja seal elanud inimeste kohta. Lisaks tutvusid laagrilised muuseumis vanaaja tööriistade ja eluoluga.

Rongijaama tagasi suundudes läbisime Keila keskpargi, kus lapsed hullasid purskkaevus. Kooli naastes kinnitasid nad keha ja seejärel meisterdas iga laagriline endale joogitopsist lõbusa vurri.

 

Reede, 17. juuni

Hommikusöögi järel tegelesid lapsed meisterdamisega ja kontrollisid enda linnalaagriteemalisi teadmisi Kahooti viktoriinis.

Enne keskpäeva pakkisime oma suure kamba ja toiduvarud bussi peale ning sõitsime Vembu-Tembumaale. Kohapeal jagus lõbusaid tegevusi igaühele: batuudid, kardirada, basseinid, põrkeautod, minigolf, seiklusrajad ja karussell hoidsid laagrilisi tegevuses mitu tundi järjest.

Õhtul jõudsid päikesest õhetavate põskedega lapsed kooli juurde tagasi rammestunult, kuid õnnelikuna.

Esmaspäev, 20. juuni

Pärast kogunemist ja hommikueinet liikusime bussiga Kalev Spa veekeskusse. Lastele jagus seal kõikvõimalikke tegevusi: sulistati basseinides ja liugleti liugtorudes. Aeg möödus märkamatult ja – nagu ikka – liiga ruttu.

Veekeskuses hullamise järel korraldasime Harju tänava mäel pikniku: kõigil olid kõht tühi ja loomulikult maitses toit värskes õhus veel eriti hästi.

Päeva teise poole veetsid lapsed meisterdades: ülesanne oli valmistada puukoorest purjelaevuke. Selleks valis igaüks õpetaja varutud puukoorte hulgast sobiva ja töötles seda soovitud tulemuse saamiseni näppude või noaga. Seejärel tehti õpetaja Anneli juhendamisel puri ja kinnitati see paadile. Tööd tulid huvitavad ja omanäolised.

 

Teisipäev, 21. juuni

Päeva esimeses pooles osalesid laagrilised robootika töötoas. Õpetaja andis lastele kahe peale robotikomplekti ja seejärel hakkasid nad juhendi järgi robotit ehitama. Kui robotid said valmis, siis tuli nendega täita kindlaid ülesandeid, näiteks mõnd eset liigutada või midagi ära tuua.

Seejärel toimus robotite sumovõistlus. Iga roboti eesmärk oli ise ringi jääda ja teised robotid väljapoole piirjoont suruda või lükata. Õpilastele see võistlus väga meeldis.

Päeva teises pooles käisime Megazone’i keskuses lasermängu mängimas. Lapsed olid õnnelikud, et said seal lausa kahe mängu jagu lustida. Audentesesse naastes ootas meid ees õhtusöök ja seejärel veetsid laagrilised aega kooli mänguväljakul.

Laagri viimase päevaga käib tihti kaasas väike kurbus, sest homme ei olegi uut ja põnevat laagripäeva, mida oodata, ning sõpru, kellega koos laagrielu nautida. Aga nii see kord juba on. Õnneks toimub oktoobrikuus taas linnalaager.

Täname kõiki vahvaid laagrilapsi ja nende vanemaid ning soovime teile imelist suve jätku. Kohtumiseni sügisel!

Jalus