fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Septembris tähistasime vanavanemate päeva

23.09.2022

Septembris tähistatakse vanavanemate päeva. Koolis tähistame seda erinevate tegevustega ning kutsume klassidesse külalistunde andma õpilaste vanavanemaid.

1.a klassis käis vanavanemate nädala raames külas Liine vanaema, kes rääkis lastele oma töökohast – pangast. Samuti tutvustas ta lastele pangakaarti ning rääkis, kuidas seda turvaliselt kasutada. Laste seas tekitas elevust teema, kuidas on võimalik, et raha ikka õigele arvele jõuab ning kas ikka alati kaardiga maksmisel raha õigelt arvelt maha ka läheb. Lapsed kuulasid Liine vanaema juttu huviga ja esitasid palju asjakohaseid küsimusi.

3.a klassis käis külas Reena vanaisa, kes on oma elu jooksul pidanud kaheksat erinevat ja vastutusrikast ametit. Ta tõi palju häid näiteid selle kohta, kuidas iga aine õppimine koolis, on elus hiljem vägagi kasuks tulnud. Raivo Vare toredad näited ja kogemused elust panid klassi kuulama ja mõtlema, et ettevõtlikkus, õpivõime ja huvi elu vastu aitavad luua põneva tuleviku. Juttu tuli ka korvpallist, iluuisutamisest ja ratsutamisest. Kuulati huviga ning küsiti küsimusi huvitavate teemade kohta. Kohtumine oli väga inspireeriv!

Vanavanemate nädala tähistamiseks käis 3.b klassis tunde andmas kolm vanaisa. Simeoni vanaisa Ilmar rääkis lastele lennundusest. Sõjaväe ajal lennuki hooldustehnikuks õppinud mees tegi lastele selgeks lennuki õhus püsimise põhimõtted. Koos volditi lennuk, millega katsetati juba ise, kuidas tagada lennukile juhitavus. Lapsed said näha pilte ja videoid erinevatest lennukitest. Sofia Maria vanaisa Eduard käis lastele rääkimas oma paljudest hobidest, millega ta tegelenud on. Ta rääkis lastele põnevaid lugusid oma erinevatest matkadest, tegelemisest sportkelgutamisega, jahil käimistest, kalapüügist ning mesilastega tegelemisest. Lastele oli üllatav, et jahimehed tegelikult armastavad loomi ja teevad väga palju ka loomade toitmiseks ja hoidmiseks. Jahipidamine on vajalik vaid teatud liikide arvukuse piiramiseks. Huvitav oli teada saada mesilaste tööjaotusest tarus. Lõpetuseks said kõik süüa saia meega. Nora Lee vanaisa Urmas tuli kooli kui tõeline kalamees. Seljas kalameheriided, käes hulga erinevaid õngi. Kogu kalamehe varustust ei saanudki ühekorraga klassi, tuli käia mitu korda. Vanaisa rääkis lastele, et ta alustas kala püüdmisega 3-aastaselt, on püüdnud kala kaheksas erinevas riigis ning tema jaoks see on väga põnev hobi. Kalapüük on hea viis sõprade ja perega koos midagi teha. Aja jooksul on tal kogunenud arvestatav kogus erinevaid kalapüügiriistu ning riideid. Lapsed tegid tutvust nii õnge- kui ka võrgupüügiga. Täpsema ülevaate said ka talipüügist.

Lapsed olid kokkuvõttes väga tänulikud ettevõtlikele vanaisadele, kes julgesid tulla välja oma tavaelust ja astuda julgelt klassi ette põnevat tundi läbi viima.

 

Jalus