fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

spordigümnaasiumi uudiskiri

Siiri Põlluveer: „Kõige rohkem rõõmustab see, kui õpilased arenevad“

31.05.2018

Ujumistreener Siiri Põlluveer töötab Audentese spordigümnaasiumis alates 2009. aastast, mil avati ametlikult ujumise osakond. „Kandideerisin tookord ujumistreeneri kohale ja osutusin valituks. Minuga tuli kaasa ka mitu minu õpilast Dünamo ujumiskoolist, nemad on nüüd juba Audentese vilistlased,“ meenutab Siiri meie kooli sattumist.

Milliste spordialadega Sa nooruspõlves tegelesid ja kuidas jõudsid ujumise juurde?
Õppisin Tallinna 21. keskkoolis, kus sport oli väga tähtsal kohal. Minu esimene treener Lotte Moor tuli kooli lapsi ujumistrenni kutsuma. Pool klassi läks ja nii ka mina. Mõne kuu möödudes olin meie klassist ainus, kes ujuma jäi. Sportlasena tegelesin ujumisega kümme aastat.

Võistlesin nooruspõlves veel korv- ja võrkpallis ning kergejõustikus. Pärast kooli lõpetamist tegelesin mõne aasta ka aerutamisega, see oli väga tore aeg.

Kui astusin Tartu ülikooli kehakultuuri õppima, hakkasin treenerina tööle Dünamo ujumiskoolis, kus ma samal ajal tegevsportlasena treenisin.

Mis innustab Sind treeneritöös kõige rohkem?
Innustab see, et tublimad ja andekamad püstitavad Eesti eri vanuseklasside rekordeid ning saavutavad tiitlivõistlustel kõrgeid kohti. Ujujal peab olema oma eesmärk ja ta peab tegema kõik mis võimalik, et selle eesmärgini jõuda. Treener saab ainult abistada ja nõu anda.

Mul on väga hea meel, et paljud minu õpilased on valinud treeneriameti: endistest õpilastest on saanud nüüdseks minu noored kolleegid. Loodan, et neil jätkub jõudu ja tahtmist sellel teel edasi liikuda.

Kas Sinu töös on olnud raskeid hetki?
Kõikidel treeneritel on keerukaid hetki. Mind kurvastab, kui suur töö on tehtud, aga oodatud tulemust ei tule. Põhjuseid võib olla seinast seina. Ujumisringkondades räägitakse naljatamisi, et kui sportlane ujub hea tulemuse, siis on ta andekas, kui ebaõnnestub, siis on kehv treener. Päris nii see muidugi ei ole: ega neid väga andekaid ja samas töökaid üleliia palju ei leidu.

Nimeta mõni treenitav, kes on palju saavutanud ja kelle üle oled eriliselt uhke.
Häid tulemusi on näidanud paljud spordigümnaasiumi lõpetanud ujujad ja ka praegused õppursportlased.

Tooksin esile Martin Allikvee, kes on olümpialane, Eesti rekordi omanik 200 m rinnuliujumises ja Euroopa lühiraja meistrivõistluste finalist. Teine mees on Ralf Tribuntsov, kellele kuulub 50 m ja 100 m seliliujumise Eesti rekord. Ta lõpetab sellel aastal USA-s ülikooli ning on jõudnud 50 m seliliujumises Euroopa meistrivõistluste poolfinaali ja 100 m seliliujumises Euroopa lühiraja meistrivõistluste finaali.

Milline on Eesti noorte ujumise praegune seis?
Loodan, et Eesti ujumisel läheb aina paremini. Peale on kasvamas uus põlvkond ujujaid, kes võivad jõuda tiitlivõistluste poolfinaalidesse ja miks mitte ka finaalidesse.
Noori talente tuleb igal aastal esile. Kui nad suudavad enda kallal palju tööd teha ja vaeva näha ning nende taustajõud on heal tasemel, siis on kõik võimalik.

Kui sageli Sa praegu ise sporti teed?
Püüan hästi palju jalgsi käia. Mul on taksikoer, kellega olen sunnitud iga päev jalutama. Teen veidi venitusharjutusi ja pool aastat toimetan suvekodus, kus on palju füüsilist tegevust.
Olen päris korralik tugitoolisportlane: vaatan ujumise kõrval meelsasti ka teiste alade ülekandeid.

Millega tegeled vabal ajal?
Vabal ajal, nii palju kui seda treeneritöö kõrvalt üldse praegu on, tegelen oma tütrepojaga. Loen ning käin teatris ja kontsertidel. Vaatan hea meelega filme ja proovin sõprade ning lähedastega koos aega veeta.

Oled otsustanud spordigümnaasiumi ujumistreeneri tööst pensionile jääda. Millest selline valik on tingitud?
Otsus spordigümnaasiumi treeneri kohalt lahkuda ei tulnud kergelt, aga tundsin, et on õige aeg. Lahkuda tuleb siis, kui endal on kahju ja teised jäävad sind veidi taga igatsema. Praegu on mu tütrepojal mind rohkem vaja. Loodan Audentese spordiklubis mõne noortegrupiga ikka jätkata.

Soovin kõikidele oma endistele ja praegustele õpilastele õnne ning edu eesmärkide saavutamisel. Mul oli õnn ja au teiega koos töötada ning ma ei unusta seda aega kunagi.

Sind valiti Audentese spordigümnaasiumi 2017/2018. hooaja parimaks treeneriks. Mida selline tunnustus Sulle tähendab?
Valituks osutusin neljandat korda, eelmine kord oli 2013/2014. õppeaastal. Igal inimesel on heameel saada tunnustust ja tähelepanu, nii ka minul. Mulle tähendab see tiitel seda, et meie tööd on märgatud ja järelikult on ujujatel päris hästi läinud.

Tänan kõiki oma kolleege ning endisi ja praegusi õpilasi, sest ilma teieta ei oleks mingeid tiitleid ega tunnustusi.

Jalus