fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Sipelgaprojektis uurisid 1. klasside õpilased sipelgate elu

25.04.2016

Sipelgaprojekt 1.a ja 1.b klassis kujunes välja jõuludeks saadud põnevast raamatust „Kuidas elavad väikesed sipelgad?” klassijuhatajate Kairi Antsoni ja Tiina Rumi eestvedamisel.

Jaanuariks olid lapsed õhinal raamatu läbi lugenud. Ühiselt arutati klassis sipelgate elu-olust, otsiti infot ka teistest raamatutest ja vaadati filme. Märtsis otsisid ja koostasid lapsed ise sipelgaid puudutavaid lisamaterjale: ristsõnu, kõnekäände, vanasõnu, ilmaennustusi ja mõistatusi. Tundides meisterdati, joonistati ning ühiselt valmisid toredad rühmatööd. Mõlema klassi ukse taha tekkisid „sipelgapesad”, mida paljud uudistamas käisid.

Sipelgaprojekti lõpuks toimus 1. klasside kevadlaste sünnipäevapidu „Putukad”. Sünnipäevapeol olid erinevad putukad, kelle seas võis ära tunda liblikaid, ämblikke, sipelgaid, sitikaid, ritsikaid ja mesilasi. Peol sai mängida toredaid mänge ning toimusid ämblikute võidujooks, mesilaste sumina- ja kirpude hüppevõistlus, kus õpilased rakendasid matemaatika tunnis õpitud mõõtmist. Tantsiti putukatantsu ja prooviti lahti harutada ämblikuvõrke. Pidu lõppes klassis, kus oli kaetud vahva sünnipäevalaud.

Projektist innustatuna loodavad lapsed külastada suvel koos peredega Põlvamaal asuvat sipelgariiki.
Sipelgaprojektiga saab tutvuda väikese koolimaja teisel korrusel.

Jalus