fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Spordigümnaasium käis üheskoos vaatamas ooperit „Romeo ja Julia“

17.01.2022

Detsembris käisid Audentese spordigümnaasiumi õpilased ja õpetajad vaatamas Charles Gounod ooperit „Romeo ja Julia“ Estonia teatris. Peaosi täitsid eesti tuntud oopesolistid Kristel Pärtna (Julia), Rauno Elp (Julia isa), Priit Volmer (isa Laurent) ning külalissolist Valentyn Dytiuk Romeo rollis.

„Romeo ja Julia“ on 19. sajandi prantsuse ooperi üks hinnatumaid pärle. Ooperi üheks tuntumaks muusikanumbriks on „Je veux vivre“ ehk „Julia valss”. Nagu peaaegu kõik romantilised ooperid on „Romeo ja Julia” kirjutatud oma rahva keeles, antud juhul helilooja Carles Gounod emakeeles – prantsuse keeles. Ekraani peal olid ka inglise- ja eestikeelsed subtiitrid, mis kindlasti aitasid õpilastel paremini mõista laval toimuvat.

Ooperi ainestik on laenatud William Shakespeare’i samanimelisest näidendist. Kuigi seekord toimus tegevus kaasaegses keskkonnas, tänapäeva maailma moe ja interjööri kontekstis. Lavastaja Stephen Barlow keskendub tuntud armastusloos kahe vaenutseva vastaspoole saatusele, sobitades selle tänapäevasesse Pariisi ühiskonda. Läbi Capulettide ja Montecchide mõttetu ja viljatu vaenu jääb kõlama armastuse igikestev sõnum. Lavastaja kommenteerib: „Tahan seda brutaalset keskaegset tragöödiat esitada tänapäeva kullakarralise võimu- ja privileegimaailma võtmes ning loodan, et selle klassikalise ooperi vaatamine läbi hoolikalt läbimõeldud tundmatu prisma toob esile erinevaid teemasid ja pakub rohkem võrdluspunkte, mis resoneerivad kaasaegse publikuga.“

Muusikaõpetuse õppekavas on väga tähtsal kohal muusikateatri teema ehk ooper, ballett, operett ja muusikal. Eriti ooperile, nagu muusikateatri vanimale žanrile, on pühendatud eriline tähelepanu. Alates III kooliastmest kuni gümnaasiumi lõpuni välja räägitakse väga palju ooperi tekkest, ooperi transformatsioonist läbi aegade, heliloojatest, kes kirjutasid oopereid ning saksa helilooja Richard Wagneri ooperireformidest. Samuti kuulavad õpilased ooperiaariaid ning vaatavad kõige kuulsamate ooperite episoode muusikatundides.

Muusikaõpetuse materjali omandamiseks on äärmiselt tähtis kogeda muusikateatri muljeid ja kuulata palju elavat muusikat. Seepärast püüavadki kõik õpilased vähemalt korra aastas külastada ühte muusikateatri etendust. Kahjuks jäi eelmisel õppeaastal piirangute tõttu teatri ühiskülastus ära, kuid meil on väga hea meel, et sel õppeaastal õnnestus taastada vana traditsioon – nautida imetoredat teatriõhtut suure kooliperega. Õpilased ja õpetajad jagavad siiamaani väga positiivseid emotsioone etenduse kohta.

Jalus