fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Spordigümnaasium tegi teatrit

18.04.2017

Märtsikuuu viimasel kolmapäeval, 29. märtsil, tähistati Audentese aulas kirjanduseõpetaja Ingrid Palmi eestvedamisel teatrikuu lõppu jälle teatri tegemisega. Sel korral pakkus bioloogiaõpetaja Heli Illipe-Sootak klassidele välja ühtse teema – teadus. Loositi välja erinevad teadussaavutused ning õpilased pidid kirjutama ja lavastama omaloomingulise lühinäidendi.

Žüriile, mille moodustasid koolidirektorist teatrisõber Priit Ilver, bioloogiaõpetajast lastekirjanik Heli Illipe-Sootak, emakeeleõpetajast teatrifanaatik Katrin Raud, füüsikaõpetajast teatridirektor Enn Kirsman ning vilistlasest harrastusnäitleja Trine Kasemägi, laekusidki tähtajaks kuus käsikirja.

11.d  klassi „Adolffi seiklused Egiptuses“ kõneles ajamasinasse sattunud rulapoisist, kes püramiide ehitanud orjadele appi tõttas ning neile inimkonna üht tähtsaimat leiutist – ratast tutvustas.

10.c klassi etenduses „Telefon“ „paljastati“ saladus, et Graham Belli aitasid tema surematu leiutise juures tulnukad.

12.c klassi „Leivaton1000“ oli lugu sellest, kuidas keskajal hallitanud leiva abil paiseid raviti ning see teadmine XX sajandi alguses penitsiliiniks vormus ja selle abil miljoneid elusid päästeti.

12.d  klass tutvustas näidendis „Cinematographe Lumiere“ filmikunsti ajalugu – öösel „ilmuvad“ oma esimese filmiseansi filmikunsti lõpus tühja saaliga silmitsi seisnud vendadele Lumiére’idele tänaseks juba filmiklassikaks saanud stseenid erinevatest kultusteostest ning nad saavad kinnitust, et nende leiutisel on tulevikku.

11.c  klassi „Saagu valgus“ on lugu Edissonist, kes päevad ja ööd oma laboris veetis ning hõõglampi leiutas. Nagu sellistel puhkudel ikka tuleb appi juhus – leiutaja näeb oma poja joonistatud pirni ning saab aru, et just see vorm aitab tal oma hõõglambil töökindlaks saada.

10.d  klassi näidend „Kompass“ toob muistsest Hiinast ehitusmehed XX sajandi alguse Saksamaale ning viib nad kokku ajastu suurima füüsiku Albert Einsteiniga. Sellest kohtumisest sünnibki seadeldis – kompass, mille leiutajateks hiinlasi peetakse.

Pärast peaaegu pooleteise tunni pikkust teatrielemust  teatas žürii esimees Enn Kirsman kannatamatusest lõhkemise äärele viidud publikule võitjate nimed:

  • Parim näidend: „Telefon“ (autorid Kaisa Siimann, Debora Lehtsalu, 10.c)
  • Parim lavastus: „Adolffi seiklused Egiptuses“ (11.d, lavastaja Matthias Tass, osalised Ron Pehka, Randel Uibo,  Annabel Aer, Kätrin Varik, Mathias Tass, Joonas Šein …)
  • Naispeaosa auhinna said Kätrin Varik ja Annabel Aer (Ori1/Ori2 – „Adolffi seiklused Egiptuses“, 11.d)
  • Meespeaosa auhind kuulus Karl Robin Jürjensile ja  Madis Soodlale (vennad Lumier’ id – Cinematographe Lumiere, 12.d)
  • Kõrvalosatäitjate auhinnad jagunesid Sten Ander Sepa (hallitus – Leivaton 1000“ 12.c) ja Taaniel Tedrema (ristiisa Don Corleone – Cinematographe Lumiére, 12.d) vahel
  • Parima kavalehe auhinna sai 10.d „Kompass“
  • Parimaks afišiks osutus 11.d klassi „Saagu valgus“

Jalus