fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Spordigümnaasiumi kergejõustiklaste suvehooaja kokkuvõte

10.11.2023

Selle aasta suvehooaega võib pidada Audentese spordigümnaasiumi kergejõustiklaste jaoks väga edukaks, kuna ei ole just väga tavaline, et noorte tiitlivõistlustelt tullakse koju 2 medaliga ja et noorte tiitlivõistlustele kvalifitseerub 9 meie kooli õpilast. U18 Euroopa noorte olümpiafestivalil võitsid pronksmedali nii Heti Väät (11.c) tüdrukute odaviskes kui ka Savva Novikov (11.c) poiste 400m tõkkejooksus. Hetile tagas 3. koha finaalis visatud uus isiklik rekord 54.44. Heti medalit võis pidada mingil määral ootuspäraseks, sest oli ta ju sama vägiteoga hakkama saanud ka aasta varem. Ent Savva medal oli kõigile kaasaelajatele suureks üllatuseks. Tema teekond medalini oli väga dramaatiline. Eeljooksus kõrvalrajal olnud konkurent kukkus ja rikkus Savva jooksu, seetõttu anti talle võimalus uuesti üksi joosta. Oma võimaluse kasutas Savva suurepäraselt ära parandades oma isiklikku rekordit enam kui 1,5 sekundiga – aeg 53.60. Finaalis parandas sportlane oma rekordit veelgi, tulemuseks 53.02, mis andis pronksmedali. Lisaks neile esinesid kõrgetasemeliselt sellel võistlusel veel kaks meie kooli sportlast. Janre Jõgi (11.c) saavutas kaugushüppes 4. koha uut isiklikku rekordit tähistava tulemusega 7.23, Andreas Kase (11.c) jõudis 100m jooksus poolfinaali.

U20 Euroopa meistrivõistlustel jõudsid kolm meie kooli õpilast lõppvõistlusele. Parimana saavutas Johanna Elisabeth Ader odaviskes 8. koha tulemusega 46.39 (eelv. 49.99 PB), Jane Roosimägi (12.c) odaviske tulemuseks jäi lõppvõistlusel 45.30 ja 10. koht. Berit Saar saavutas kettaheites 12. koha tulemusega 40.71 (eelv. 47.96). Kahest mitmevõistlejast läks paremini seekord Valter Eric Viiselil, kes saavutas 19. koha uue isikliku rekordiga 7207 punkti. Liisa-Maria Lusti pidi vigastuse tõttu võistluse pooleli jätma.

Eesti noorte meistrivõistlustel võitsid meie õpilased kokku 29 medalit. Medalini jõudis lausa 19 sportlast, tiitleid võideti 12. Edukamad sportlased olid Raiko Kahr (12.c) kolme kuldmedaliga, Berit Saar ja Andreas Kase pistsid kotti kaks kuldmedalit. Eesti täiskasvanute meistrivõistlustelt võideti 7 medalit (1 kuld, 3 hõbedat ja 3 pronksi). Tiitlit suutis edukalt kaitsta Liisa-Maria Lusti, kes hüppas oma uueks isiklikuks rekordiks 6.45.

Latt on tulevaks aastaks üsna kõrgele seatud ja õpilased peavad trennis palju pingutama, et seda ületada. Jõudu tööle!

Jalus