fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Spordigümnaasiumi noorsportlased teel Noorte olümpiamängudele Buenos Aireses

17.09.2018

Sellel aastal on olnud mitmeid huvitavaid spordisündmuseid, aga aasta suurim spordiüritus noortele on veel ees. Nimelt, ei ole enam palju jäänud noorte spordiaasta suurürituseni Buenos Aireses, kus leiavad aset selle aasta Noorte Olümpiamängud. Rääkisime ka meie enda õppursportlastega, kes on motiveeritud tegutsemise ja järjepideva enda arengusse panustamisega teeninud ära võimaluse seal osaleda. Sellel aastal lähevad Eestit esindama ja kindlasti ka hindamatuid kogemusi omandama kergejõustikus Marleen Mülla ja Ken-Mark Minkovski, maadluses Viktoria Vesso, ujumises Alex Ahtiainen, 3X3 korvpallis neiudest Janne Pulk, Johanna Eliise Teder, Martha-Liisa Oinitš, Victoria-Ida Vähi ja poistest Jaan Erik Lepp. Enne suurvõistlust võtsime hetke, et noortega natuke spordimõtteid vahetada ja küsisime neilt mõned küsimused seoses eesootava kogemusega. Noortega vestles ja pani nende mõtted kirja vaimsete oskuste treener, Kristel Kiens.

Mis on aidanud Sul nii kaugele jõuda, et said võimaluse Noorte Olümpiamängudel osaleda?
Viktoria: Kaasa on aidanud see, et tulin enda arenguks Tallinnasse õppima ja treenima ning ka motivatsioon paremaks saada. Näiteks kui tulevad väsimuse mõtted või mitte viitsimise tunne, siis ikka lähen treeningule, sest tean, mis on mu eesmärgid.
Korvpalli neiud: Kasu on olnud järjepidevast enda arendamisest tehes kaks korda päevas trenni ja selle järgi tegutsemisest, et on tahtmine saada profimängijaks. Oleme sellega ka jäänud arvatavasti siis treeneritele silma.
Jaan: Kõvasti trenni tegemine on peamiselt kaasa aidanud ja sihikindlus. Sai ka käia eelmisel 3×3 EM-il, mis andis võimaluse silma jääda ja võis ka aidata kaasa sellele, et valiti ka seekord koondisesse
Ken-Mark: Kindlasti on järjekindlus kaasa aidanud ja samuti on ka pere toetus tugev olnud ning tahe endal selle alaga tegeleda.
Marleen: Olen nõus sellega, et sihikindlus on kasulik olnud. Kindlasti ka see, et kui on olnud raskused (nt. vigastused), siis ei ole alla andnud, vaid edasi teinud.
Alex: Sain üsna viimasel hetkel teada, et sain lisakoha ja pääsesin selle alusel. Kõige rohkem on kaasa aidanud just pingutamine.

Mida ootad tulevasest kogemusest nii spordis kui spordist väljaspool?
Viktoria: Ootan muidugi lihtsalt lahedat kogemust, aga ka seda, et peaksin suurvõistlustega kaasnevale pingele vastu.
Korvpalli neiud: Eriti ootame seda, et saada selliseid uusi tutvusi, mis ka püsima jäävad. Tahaks ka seda, et meie endaga tullakse rääkima, mitte ainult meie ise ei otsiks kontakti. Selleks proovime ise ka võimalikult avatud ja sõbralikud olla. Kindlasti tahame ka aktiivselt kaasa lüüa üritustel ja üldse aktiivsust üles näidata.
Jaan: Ootan seda, et kogeda teisi kultuure ja kõike uut, mis sellega kaasneb – erinevad söögid, uued inimesed, erinevad tavad jne. Mängudest ei oska ootuseid välja tuua, sest ei tea võistkondade kohta veel midagi.
Ken-Mark: Tahaks luua uusi tutvuseid ja laiendada silmaringi. Spordi osas eesmärgiks võiks olla muidugi rekordi parandamine.
Marleen: Uued tutvused on kindlasti huvitavad. Spordis tahaks ületada 4m piiri, mis on ka võimalik ja realistlik, kuigi pole see veel õnnestunud.
Alex: Absoluutselt kõike. Raske seletada täpselt, aga tõesti kõike – uus linn, keskkond, uued sõbrad, uued kogemused. Spordi osas kindlasti tahaks sooritust enda isikliku lähedale.

Mis on mõned võimalikud ootamatused või segajad, milleks tuleks valmis olla sellisel võistlusel osaledes?
Viktoria: Kui on palju rahvast ja kõik vaatavad ainult sinu matši, siis ikka võib lisapinget tekkida. Siis aga saaks tulla jälle enda tegevuse juurde tagasi ja mitte nendele mõtetele tähelepanu anda.
Korvpalli neiud: Valmis tuleks olla selleks, et võivad olla väga erineva tasemega tiimid, kelle vastu mängida tuleb. Alati tuleks aga tagasi tulla enda mängu juurde.
Jaan: Võib ikka tulla mõtteid teistega seoses, et nad on tugevad või head, aga siis tuleks lihtsalt enda mängule keskenduda
Ken-Mark: Kliima võib olla harjumatu või ka see, kuidas võistlus organiseeritud on. Siis tuleks olukorrale vastavalt teha muudatused – näiteks kui palav on, siis lühemalt soojendust teha.
Marleen: Kindlasti võib olla hirmutav, kui midagi varustusega juhtub või see kohale ei jõua.
Alex: Ei oska täpselt midagi välja tuua, aga kindlasti tuleb olla valmis, et ootamatuseid võib tulla.

Millele tasuks tähelepanu pöörata, et kogemus soorituse osas võimalikult hästi õnnestuks? Mis on sulle varasemaltki kasulik olnud?
Viktoria: Kasuks on enda tegevusele keskendumine ja endasse uskumine. Proovin ka tuju üleval hoida ja korralikult puhata.
Korvpalli neiud: Meile tuleb kasuks see, et oleme koos palju mänginud ja teame üksteist hästi, näiteks oskame hinnata, mida teine oskab teha ja kuidas tavaliselt tegutseb. Samuti on kasu treeneri nõuannetele kindlaks jäämisest ja kasulikele pisidetailidele tähelepanu pööramisest, just mängulise taktika osas.
Jaan: Kasu oleks sellest, kui pühenduda enda julgele tegutsemisele, teistega suhtlemisele ja aktiivsusele platsil
Ken-Mark: Keskendun õigel ajal ehk muul ajal suhtlen vabalt teistega, aga siis kui olen juba staadionil, valin kellega suhtlen ja kelle nõuandeid kuulan, keskendun enda asjadele. Varasemalt on olnud ka publiku energia tunnetamine ja selle kasutamine hea, mida ka edaspidi teen.
Marleen: Ma arvan, et positiivse suhtumise hoidmine. Näiteks leida igas asjas midagi positiivset, ka siis kui ei ole kõik nii-öelda hästi. Oluline on ka treeneriga avatud ja aktiivne suhtlemine võistluste ajal
Alex: Kasu on olnud ärevusest, mida enda jaoks ära kasutan võistlustel. Kui see tekib, siis märkan seda ja olen sellega lihtsalt, aga tegutsen rahulikult ja suunan tähelepanu enda hingamisele või mõtlen enda ujumise läbi. Kui raskeks läheb rajal, saan seda ärevuse energiat kasutada, mis aitab lõpuni pingutada.

Noorte mõtteid kokku võttes, tuli välja, et selle võimaluse saamisel on suurt rolli mänginud just nende enda järjekindel tegutsemine, samuti ka teadlikult enda eesmärkide suunas liikumine ning kvaliteetne panustamine, mis ka teistele on silma jäänud või on toonud kaasa tulemuse, mis pääsme suurvõistlusele tagas. Rõõmu teeb see, kuidas noortel silmad säravad sinna minekust ja ootustest rääkides. Hea on ka see, et noortel on olemas teadlikkus selle osas, millele tasuks tähelepanu suunata, et tagada hea kogemus ning mis võib ka võistlusolukorras kasuks tulla. Neil on jäänud veel mõned nädalad aega, et sellel perioodil samamoodi treeningutel maksimaalselt enda tegutsemise kvaliteedile tähelepanu suunata, järjekindlalt tegutseda (ka siis kui alati välja ei tule või kui väsimus peale tuleb) ja ka arenguprotsessi nautida. Loodame, et sellega näitavad nad head eeskuju ka teistele noorsportlastele ning motiveerivad neid sama tegema. Meie omalt poolt soovime neile kindlasti edu ja meeldejäävaid kogemusi!

 

Jalus