fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

spordigümnaasiumi uudiskiri

Spordigümnaasiumi õpilase ellu kuulub ka treeninglaager

13.06.2017

Audentese spordigümnaasiumist käivad igal aastal treeninglaagrites päris mitme ala õpilased. Tallinnast sõidavad laagrisse ujujad, maadlejad, triatlonistid ja kergejõustiklased. Otepää õppursportlastest lähevad novembri lõpus esimese lume laagrisse murdmaasuusatajad, kahevõistlejad ja laskesuusatajad ning kevadel siirduvad soojale maale treenima jalgratturid.

Talialade esimese lume laagri aja sisse jääb sügisene koolivaheaeg, jalgratturite kevadlaager kattub osaliselt märtsi vaheajaga. Nimetatud laagrites osaleb suurem seltskond. Suusatajaid ootab veel kahenädalane koolilaager juunis ja augustis. Juunikuu laager toimub tavaliselt Otepääl, ööbimisega koolimajas.

Lumelaagrisse ja ka ratturite kevadlaagrisse minnakse Audentese bussiga. Tallinna õpilased peamiselt lendavad sihtkohta. Vahel viib laagrisse ka lapsevanem oma autoga. Laagrisse võetakse kaasa oma spordivarustus.

Laagreid korraldavad Audentese treenerid, samuti klubide treenerid ja vastava eriala treenerid koostöös alaliitudega.

Tavaliselt ollakse koolist eemal korraga paar-kolm nädalat
See, kui pikalt õppeaasta jooksul üldse laagrites ja võistlustel viibitakse, oleneb sportlase edukusest ning alast, millega ta tegeleb. Mõned tublimad, kes kuuluvad ka juba täiskasvanute koondisse, käivad väga palju koolist ära: nad esindavad noorte meistrivõistlustel oma koduklubi või noortekoondist, Eesti rahvuskoondist jne.

Laagrisse minekuks peavad kooliasjad korras olema
Treeninglaagrisse pääsevad üksnes need, kellel õppimine ja käitumine korras ning kellelt ka tulemusi oodatakse. Samas on laager piisav motivatsioon, mille nimel pingutada. Lumelaagrisse tahavad kõik, sest see toimub Soomes, olenevalt lumeoludest kas Levil või veel rohkem põhja pool. Oodatud on ka kevadlaager, mis korraldatakse tavaliselt kas Hispaanias, Itaalias või Prantsusmaal.

Õpilane taotleb koolilt laagrisse mineku luba ringkäigulehega, kuhu ta peab korjama aineõpetajate nõusolekud. Selle loa saab õppursportlane juhul, kui tal ei ole õppevõlgnevusi.
Osalejal tuleb endal leida ka laagriraha. Koolist antakse kaasa vaid ettenähtud toiduraha, juhul kui õpilane selleks soovi avaldab.

Värsked laagrimuljed
Sel kevadel toimus spordigümnaasiumi ujujate ja kergejõustiklaste lõunamaa laager Hispaanias Albiris. Heitegrupi sportlaste Rait Raju ja Rolf Robert Peebo (mõlemad õpivad 10.c klassis) sõnul oli laager igati kosutav: „Kliima oli väga hea, 20–25 kraadi sooja. Laagris osales peale eestlaste ka teisi, peamiselt Põhjamaade sportlasi. Huvitav oli näha, kuidas nemad harjutavad.“
Treeniti enamasti kaks korda päevas. Rootsi laua tüüpi toitlustus oli väga heal tasemel, eriti lihavaliku osas. Süüa sai kolm korda päevas.

Kevadlaagris jätkus aega ka õppimiseks, aga eks see oli isikliku distsipliini küsimus. Tublimad tegid osa õppeülesandeid ette enne laagrisse minekut, peale laagrit püüti kõik vajalikud asjad järele vastata. Õpikuid laagris kaasas ei olnud, aga õpiti arvuti abil. Internetiteenust tuli kohapeal osta.

Vaimu kosutati matkates ja mere ääres käies. Soe kliima, väga hea toitlustamine ja kooliajaga võrreldes pikem uni andsid võistlushooajaks võimsa tõuke – nii oldi juba hooaja alguseks väga heas vormis. Näiteks Rolf Robert Peebo püstitas laagrist tagasi tulles kohe esimesel võistlusel kettaheites ja teisel võistlusel odaviskes isikliku rekordi. Kevin Sakson parandas esimesel võistlusel isiklikku kuulitõuke rekordit ja ka vasaraheitja Herman Mõlder jõudis hooaja avavõistlusel individuaalse tippmargini.

Jalus