fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Spordigümnaasiumi õpilased võistlesid omavahel võõrkeelte nädala viktoriinis

27.03.2017

Iga klass jagas oma õpilased viieks võistkonnaks ning iga võistkond vastas küsimustele ühel järgmistest teemadest: ajalugu, kultuur, geograafia, keel ja varia. Igas valdkonnas vastati inglise-, vene- kui saksakeelsetele küsimustele.

Ülesannetena tuli maakaardil Suurbritannia suurimad linnad õigesse kohta kirjutada, tunda uudis- ja vanasõnu kõigis kolmes keeles. Lisaks tuli panna kokku kirjandusteostest pärinevad tsitaadid tegelastega, kelle suust tsitaadid pärinesid ning lisada teoste autorid. Püüti ära arvata, missugused toidud on Welsh rabbit, shepherd’s pie ja toad in the hole ning kuidas kõlavad mõned Eestis asuvate kohtade nimed ja kirjandusteoste pealkirjad tõlgituna saksa keelde. Osalejad pidid ära tundma kuulsaid britte ja venemaalasi ning teadma, kes Henry VIII kuuest naisest ei surnud loomulikku surma.

Kuna iga klassi võistkondade poolt saadud punktid liideti kokku, sai iga õpilane anda oma panuse klassi lõpptulemusse. Klasside punktisummad olid üsna tasavägised, kuid viktoriini võitis 11.d klass.

Jalus