fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Spordigümnaasiumi õpilastel toimus meeleolukas spordipäev

09.10.2018

Gümnasistid tähistasid üle-euroopalist spordinädalat spordipäevaga, mille riietusstiiliks oli EV100 raames „sinine-must-valge“. Spordipäev toimus gümnasistidele juba kolmandat korda ning tegemist ei olnud tavapärase treeningvõistlusega, vaid kõik harjutused ja ülesanded olid pigem seltskonnamängulikud ning pakkusid ka ajugümnastikat. Erinevate ülesannete autoriteks olid õpetajate ja treenerite kolmeliikmelised tiimid.

Päeva alguses kogunesid õpilased aulasse, kus direktor Priit Ilver tutvustas päevakava ning üleüldist korraldust. Moodustati 12 võistkonda, mis kõik koosnesid kümnest eri klasside õpilastest. Iga võistkonna juurde määrati ka 9.b klassist kaasa vaatleja, kes valis oma võistkonnaliikmete seast välja ühe, kelle kambavaim ja suhtumine oli kõigile eeskujuks. Seejärel liiguti oma võistkondadega areenile, maadlussaali, spinningusaali ja pallisaalidesse, kuhu oli sisse seatud kaheksa jaama ning suures pallisaalis oli vahejaam. Viimane oli mõeldud kogunemispunktiks võistkondadele, kes parasjagu ootasid järgmisse jaama minekut. Vahejaamas said õpilased mängida arvamismängu, kirjutada spordigümnaasiumiga seotud inimeste nimedega luuletuse, võtta osa mälumängust ning kirjutada või joonistada etteantud teemal. Peale selle pidid võistkonnad vahejaamas välja mõtlema oma võistkonnale nime.

Igas jaamas sooritati kümne minuti vältel väga erinevaid tegevusi.

Areenile oli end sisse seadnud neli jaama, kus ühes tuli kõigepealt ajusid ragistada keeleülesandega, visata joogikõrsi täpselt topsidesse ja joosta kiiruse peale meeskonnana. Teises jaamas tuli võistkondadel joosta mööda takistusi ning seejärel erinevad inglise mahu-, massi- ja pikkusühikud paari panna õige esemega. Kolmandas areenil paiknevas jaamas tuli läbi teha kolm erinevat laskmisharjutust ning selle jaama tegevused valisid õpilased ka kõige lemmikumateks. Areeni viimases jaamas tuli võistkonnaliikmetel kõigepealt loovutada oma üks jalats, lahendada keeleline nuputusülesanne ning seejärel läbida peadpööritav takistusrada, kus tuli ennast pulga otsas keerutada, seejärel ühe jalaga jalatsikotini hüpelda ning siis täpsust visata.

Maadlus- ja judosaalis tuli võistkondadel riietada heitenukk ülikonda valge särgi ja lipsuga, mis annaksid kokku trikoloori värvid. Lisaks tuli lahendada sõnapusle, kus olid samad riietusesemed soome, rootsi ja läti keeles. Spinningusaalis pidid kõik võistkonnaliikmed istuma ratta selga ning kahe minuti jooksul väntama võimalikult pika maa. Lisaks oli kõigil võimalus saada lisakilomeetreid, kui osati õigesti vastata Eesti teemalistele küsimustele.

Pallisaali oli üles seatud jaam, kus võis sattuda antiikolümpiamängude aega. Kõigepealt tuli ehitada olemasolevatest materjalidest hobukaarik ning sõitma sellega finišini. Seejärel lahendama ajastukohase ülesande ning kõige lõpuks kaarikuga tagasi algusesse sõitma. Jaamas, mis asus stuudio 3-es, tuli kõigepealt oma meeskond pooleks jagada ning seejärel tuli ühel viisikul viktoriini küsimustele vastata, kuniks teised viis pidid palli jalaga kõksima, ilma et see maad puudutaks.

Kui võistkonnad olid kõikides jaamades ülesanded lahendanud, koguneti lõpuks kokku suurde vahejaama, kus toimus spordigümnaasiumi klasside vaheline köievedu. Erinevalt eelmistest aastatest, jõudis köieveo finaali ka üks 10. klassidest. Finaali võitjaks tunnistatigi kohtunike poolt 10.d klass, kuna 12.d klass eksis kogemata reeglite vastu.
Pärast köieveo võistlust autasustati kõiki võistkondi paremusjärjestuses. Auhinnad oli välja pannud Eesti Olümpiakomitee. Võitjateks kuulutati võistkond CK, kuhu kuulusid Kaisa Siimann, Janne Pulk, Mick Kenneth Krõm, Anella Otti, Emely Karhu, Timo Ander Lõhmus, Rauno Uusleer, Mihkel Mitt, Kevin Sakson, Arles Raudsepp, kelle nimed graveeritakse spordipäeva üldvõitjate rändkarikale. Igast võistkonnast premeeriti ka liiget, kes jäi silma oma erilise heatujulisusega, kes ergutas oma võistkonda kogu spordipäeva vältel, toetas teisi ning hoidis oma võistkonnas motivatsiooni kõrgel. Spordipäeva lõpetuseks tehti ka meeleolukas ühispilt.

Täname kõiki õpilasi, kes spordipäevast agaralt osa võtsid ning õpetajaid ja treenereid, kes suutsid välja mõelda äärmiselt põnevaid ja kaasahaaravaid ülesandeid tiimidele ning muutsid spordipäeva meeldejäävaks.

Jalus