fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Spordigümnaasiumi spordipäev oli täis lustakaid tegevusi

21.12.2022

Üle-euroopalist spordinädalat tähistas spordigümnaasium 29. septembril traditsioonilise spordipäevaga, mille teemaks oli sellel aastal „Kullasadu”. Spordipäev toimus juba seitsmendat korda ning tegemist ei olnud tavapärase treeningvõistlusega, vaid kõik harjutused ja ülesanded olid pigem seltskonnamängulikud ja pakkusid ka ajugümnastikat. Erinevate ülesannete autoriteks olid õpetajate ja treenerite kolme- või neljaliikmelised tiimid.

Hommikul koguneti aulasse, kus tutvustati päevakava ning üleüldist korraldust. Seejärel moodustati 13 võistkonda, mis kõik koosnesid kümnest eri klasside õpilastest. Edasi liiguti kaheksasse erinevasse jaama, kus teiste meeskondadega mõõtu võeti. Spordikeskuse suures pallimänguväljakul oli sisse seatud vahejaam, kus iga võistkond sai ootamise vahepeale lahendada mõtteharjutusi, meisterdada oma tiimi plakatit, kirjutada luuletust ning mõistatada ümisemise järgi muusikapalasid.

Tegevusjaamad olid üles seatud üle terve spordikeskuse ja ka koolimaja, kus toimusid erinevad tegevused. Areenile oli end sisse seadnud viis jaama, kus esimeses tuli paarilistega koostöös panna kokku legodest kujundid nii, et üks paarilistest nägi ja seletas, mida ehitama peab ning teine pidi kirjelduse järgi kujundi kokku panema.
Teises jaamas oli võistkondadele ette valmistatud takistusrada, mida pidi kindlal viisil läbima ning mis lõppes vahtkummi basseinis. Kogu tiim pidi end takistusraja lõppedes vahtkummide alla peitma ning seejärel lugema luuletust või laulma üheskoos mõnd laulu.
Kolmandas areenil asuvas jaamas tuli poolel võistkonnal kokku panna geomeetriline kujund ning teisel poolel lahendada mitu ülesannet nagu näiteks bottle flip, laudlina ära tõmbamine lauanõude alt, paberlennuki meisterdamine ja lennutamine ning kaardimaja ehitamine.
Neljandas jaamas sai iga õpilane maitsta midagi head, mille maitse tuli kinniste silmadega ära arvata. Seejärel pidi iga võistkond arvama spordigümnaasiumiga seotud inimesi erinevate vihjete järgi ning kõige lõpuks tuli võistlejatel läbi pugeda postide vahele kaldega asetatud nöörredelist.
Viimases areenil asuvas jaamas tuli kiiruse peale läbida takistusrada ning panna paari paberitele kirjutatud inglise mahu-, massi- ja pikkusühikute sõnalised vastsed õigete esemetega.

Maadlus- ja judosaalis tuli võistkondadel läbida suundorienteerumise rada ning nuputada viktoriiniküsimuste vastuseid erinevate sportlaste kohta. See jaam valiti ka võistkondade poolt kõige lemmikumaks. Pallimängusaalis toimus võrkpallialane test, mille järgselt tuli nuputada ühe keelelise ülesande kallal. Koolimaja võimlas testiti võistkonna mälu ning üheskoos tuli täpsust visata lauatennise pallidega.

Pärast kõikides tegevusjaamades käimist toimus suurel pallimänguväljakul klassidevaheline köievedu, mille võitis 12.c klass. Pärast köieveo võistlust autasustati kõiki võistkondi. Auhindade eest oli hoolitsenud Eesti Olümpiakomitee. Võitjateks kuulutati võistkond Pallurid ja muu jama, kuhu kuulusid Sonja Siimson, Joosep Põldma, Tristan Urb, Gregor Allik, Karl Kõverik, Johanna Elisabeth Ader, Evelina Martšenko, Kayla Jade Frier, Katalina Larikova ja Gregor Andreas Amelkin. Võitjate nimed graveeritakse spordipäeva rändkarikale. Spordipäeva jäi lõpetama ühispildi tegemine ning juba paar tundi pärast spordipäeva lõppu kohtuti taas Apollo kino Mustamäel, kus vaadati kogu kooliperega filmi „Kalev“.

Täname kõiki õpilasi, kes aktiivselt spordipäevast osa võtsid ning õpetajaid ja treenereid, kes mõtlesid välja põnevaid tegevusi igasse jaama. Spordipäevast valmib ka video kogu päeva tegevustest, mida saab näha suurürituse vaheajal.

Vaatan spordipäeva video eelvaadet

Jalus