fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Spordigümnaasium

Spordinädal kulmineerus gümnaasiumi spordipäevaga „Villane ja liibuv”

23.09.2016

Gümnasistidele kujunes spordinädala tipphetkeks spordipäev, mille riietuse teema oli „Villane ja liibuv“. Selline üritus toimus esimest korda ning pani treenerid ja õpetajad koostööd tegema. Nimelt polnud tegu traditsioonilise võistlusega, vaid kõik harjutused ja ülesanded olid pigem seltskonnamängulikud ning pakkusid ka ajugümnastikat. Nende katsumuste autoriks olid õpetajate ja treenerite neljaliikmelised tiimid.

Hommikul kogunesid kõik aulasse, kus direktor Priit Ilver tutvustas päevakava ja korraldust. Osalejad jagati värvi järgi võistkondadeks, kuhu sattusid kokku eri klasside õpilased.
Seejärel liikus tosin kümneliikmelist võistkonda areenile, staadionile, maadlussaali ja pallisaalidesse, kuhu oli sisse seatud kuus jaama ning üks vahejaam. Viimane oli mõeldud kogunemispunktiks võistkondadele, kes parasjagu ootasid järgmisesse jaama minekut.

Võrdselt nalja ja võistlust
Vahejaamas, milleks oli korvpallisaal, tuli välja mõelda oma võistkonna tunnuslause ja lahendada kümne minuti jooksul anagrammid, mis sisaldasid Rio olümpiamängudel võistelnud Eesti sportlaste nimesid.

Igas jaamas sooritati kümne minuti vältel väga erinevaid tegevusi. Pallisaalis läbiti distants rongina, kus kümne meeskonnaliikme kõhu ja selja vahelisteks ühenduslülideks olid eri suurusega pallid, sealhulgas üks õhupall. Kätega palli hoida ei tohtinud ja lõpuks pidi vastama ühele koolieluteemalisele või päevakajalisele viktoriiniküsimusele.
Areenil oli võistkonna ülesandeks moodustada Rooma numbritest aastaarvud.

Maadlussaalis sidusid tiimi kaheksa võistlejat kokku riideketi. Seejärel anti edasi palli kaelal, üks liige pani selga läbikülmunud T-särgi, tuli moodustada ka kolmetasandiline inimpüramiid ja viimaseks arvata ära kaheksatäheline spordiala nimetus.

Staadionil oli kolm jaama. Ühes neist seoti üheksal meeskonnaliikmel silmad kinni ja seejärel tuli kõik liikmed järjestada sünnipäevade põhjal ritta. Ühe nägijast liikme juhendamisel liiguti kinniste silmadega mööda takistusrada, lauldes valitud laulu.

Teises kohas tuli võistkonnal lahendada ristsõna ja samal ajal käia ükshaaval nööri külge seotud pliiatsit pudelisse ajamas.

Staadioni kolmandas osas oli võistluse eesmärk pugeda ükshaaval läbi postide vahele kaldega asetatud nöörredeli, nii et igast august tuli läbi üks võistleja ilma augu servasid puudutamata. Peale seda sooritust heitsid võistkonnaliikmed üksteise kõrvale kõhuli maha ja esimene alustas rullimist üle teiste, kuni kõik said ülesande tehtud.

Kui kõik jaamad olid läbitud, toimus korvpallisaalis klassidevaheline köievedu, mille võitis 12.d klass.

Rohkelt tunnustust
Seejärel oli aeg asuda auhindu jagama. Direktor Priit Ilver ja vaimsete oskuste treener Kristel Kiens, kes olid spordipäeva mõtte algatajad, leidsid, et tunnustust väärivad kõik võistkonnad. Nii sai iga osaline spordinädala diplomi ja kosutuseks spordijoogi.

Iga jaam oli valinud ülesannete sooritamise tulemuste järgi esikoha võistkonna. Võidumedali said kaela kollase naerunäoga tiimi liikmed, kelle nimed graveeritakse rändkarikale.
Võistkondi tunnustati veel koostööpunktide põhjal ja Audentese kolme tunnussõna – tarkus, tervis, tasakaal – alusel.

Õpilased valisid meeldivaima jaamapersonali, kelleks osutus maadlussaalis tegutsenud kolmik: treenerid Ivar Kotkas ja Peeter Vahtra ning õpetaja Maire Ojang. Parima kostüümi auhinna said õpilaste otsuse põhjal treener Ivar Kotkas ja huvijuht Katrin Mõttus.

Lõpetuseks tehti ühispilt ning kõik osalejad leidsid, et selline spordipäev peaks kujunema iga-aastaseks traditsiooniks.

 

Jalus