fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Spordinädal algas gümnaasiumi spordipäevaga

27.09.2017

Gümnasistid tähistasid üleeuroopalise spordinädala algust spordipäevaga, mille riietusstiiliks oli sel aastal „Peakatte all läikiv ja sädelev“. Selline üritus toimus gümnasistidele teist korda ning tegemist ei olnud tavapärase treeningvõistlusega, vaid kõik harjutused ja ülesanded olid pigem seltskonnamängulikud ning pakkusid ka ajugümnastikat. Erinevate ülesannete autoriteks olid õpetajate ja treenerite kolmeliikmelised tiimid.

Päeva alguses kogunesid õpilased aulasse, kus direktor Priit Ilver tutvustas päevakava ning üleüldist korraldust. Moodustati 11 võistkonda, mis kõik koosnesid kümnest eri klasside õpilastest. Seejärel liiguti oma võistkondadega areenile, staadionile, siseõue, maadlussaali ja pallisaalidesse, kuhu oli sisse seatud kaheksa jaama ning üks vahejaam. Viimane oli mõeldud kogunemispunktiks võistkondadele, kes parasjagu ootasid järgmisse jaama minekut. Vahejaamas said õpilased mängida noolemängu, neil tuli lahendada ruubiku-kuubik ning valmis kirjutada luuletus etteantud sõnadega. Peale selle pidid võistkonnad vahejaamas välja mõtlema oma võistkonnale nime.

Igas jaamas sooritati kümne minuti vältel väga erinevaid tegevusi. Areenile oli end sisse seadnud kolm jaama, kus ühes tuli lahendada ülesandeid, mis võistkond omale loosis. Näiteks tuli laulda mõnda tuntud lastelaulu või hoopiski võistelda sportlikus teatejooksus. Teises jaamas tuli võistkondadel visata täpsust tennisepalliga, läbima rivis kükakil lõigu ning teatejooksu nii, et raja läbija astus edasi vaid papp-aluseid enda ees edasi liigutades. Kolmandas areenil paiknevas jaamas tuli läbida üsna keeruline jooks aja peale. Tiim jaotati kaheks võistkonnaks ning kumbki võistkond pidi hoidma tasakaalus ühte osalejat, kes seisis püsti fitness-pallil ning edasi liikumiseks pidi jalgadega rullima kuni teatud maani. Ülesanne oli piisavalt keerukas, kuid siiski tekitas see noortes palju elevust ning selle jaama tegevused valiti õpilaste poolt kõige lemmikumateks.

Jaamas, mis asus heitesektoris, pidid võistkonnad lahendama kergejõustiku alaseid teadmisi nõudva ülesande. Kooli staadionil olevas jaamas said võistkonnad kätt proovida ühe ülesandena disc-golfis ning teise ülesandena tuli lahendada kolm loogikaülesannet. Kõige osavamates võistkondades suutsid ketta korvi visata seitse õpilast kümnest, halvimal juhul jäi tulemuseks 0. Siseõues asuvas jaamas pidi võistkonnad läbima tõukerattaga takistusriba. Tähtis oli enne rajale minekut pähe panna kiiver, et kogu tegevus oleks siiski turvaline. Maadlussaalis pidid võistkonnad moodustama püramiidi ja lahendama mõtteülesande, kuidas prügi tikkudega tehtud kühvlist välja tõsta ning läbima kombineeritud võistluse kukerpallide ja hundiratastega. Pallimängusaalis tuli võistkondadel läbida teatejooks, mis nii mõnelegi oli nii koormav, et ka peale finišit oldi tükk aega siruli maas.

Kui võistkonnad olid kõikides jaamades ülesanded lahendanud, koguneti lõpuks suurde vahejaama, kus toimus spordigümnaasiumi klasside vaheline köievedu. Võistlus oli väga tasavägine, kuid kokkuvõttes võitis 12.c klass. Pärast köieveo võistlust autasustati kõiki võistkondi paremusjärjestuses. Auhinnad oli välja pannud Eesti Olümpiakomitee ning ootamatult jäid kaks võistkonda jagama I-II kohta. Võidu sai siinkohal võistkond, kes suutis teenida rohkem võite erinevates jaamades toimunud ülesannetega. Võitjateks kuulutati võistkond Annika ja 9 pöialpoissi, kuhu kuulusid Annika Holland, Hans-Christian Hausenberg, Erki Kuhi, Karl Erik Laanet, Erki Mitman, Joonas Šein, Herman Mõlder, Johannes Seeman, Alex Ahtiainen ja Taavi Eistre, kelle nimed graveeritakse spordipäeva üldvõitjate rändkarikale. Välja jagati ka eriauhind 12.c klassi õpilasele Marite Ennustele, kes jäi silma oma erilise heatujulisusega, kes ergutas oma võistkonda kogu spordipäeva vältel, toetas teisi ning hoidis oma võistkonnas motivatsiooni kõrgel.

Täname kõiki õpilasi, kes spordipäevast agaralt osa võtsid ning õpetajaid ja treenereid, kes suutsid välja mõelda äärmiselt põnevaid ja kaasahaaravaid ülesandeid tiimidele ning muutsid spordipäeva meeldejäävaks.

 

Jalus