fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Spordinädala raames toimusid antidopingu teemalised külalistunnid

10.09.2015

Neljapäeval, 10. septembril külastasid spordinädala raames 7.–9. klasse Eesti Antidopingu haridusjuht Elina Kivinukk ja antidopingu saadik Henri Ruul.

„Võib küll arvata, et meie peamine sihtgrupp peaks olema tippsportlased, et nad keelatud ainetega spordivõistlustel vahele ei jääks, aga puhas sport on ka oluline rahvatervise küsimus ja nii ei tohiks kooliõpilaste harimist alahinnata,“ kommenteeris Elina Kivinukk. „Lisaks on kooliõpilased oma arvamustes väga vahetud ja peegeldavad niiviisi Eesti ühiskonna arvamust.“

Õpilastele selgitati, mis on doping ja milline on keelatud ainete kõrvalmõju tervisele. Paaristööna arutleti, miks sportlane otsustab dopingut tarbida. Jõuti arusaamale, et doping võib jäädavalt kahjustada tervist ning sportlase tulevikku.

Erilist huvi pakkus õpilastele dopinguproovi võtmise kirjeldus ja selle reeglistik. Saadi teada, et ka ravimites leidub keelatud aineid, mis ei ole sportlastele lubatud. Arutleti, mis on spordi vaim ja millised on just meie kooli spordi vaimu põhimõtted. Kõlama jäid arvamused, et osaleda tuleks treeningul, mis meeldib; mõelda kindlasti oma tulevikule ning sporti tehes õppida ja pühendada ennast ühele tegevusele korraga.

Tunni lõppedes leiti, et sport on ülekantav paljudesse eluvaldkondadesse – sport on eeskujuks ja inspiratsiooniks.

Jalus