Uudised
ERAKOOLI UUDISKIRI
Spordipakett on endiselt populaarne
22.10.2021
Oleme koolis loonud võimalused õpilaste igakülgseks arenguks. Väärtustades keha ja vaimu tasakaalu, pöörame teadmiste kõrval tähelepanu ka õpilaste tervisele, innustades neid liikuma juba väikesest peale. Näiteks pakume võimalust lisada 1.–6. klassi lapse õpingutele spordipakett.
See lahendus sobib lapsele, kes armastab liikuda, ja lapsevanemale, kes soovib oma lapsele pakkuda kehaliseks arenguks parimaid tingimusi. Spordipaketi treeningutel arendab laps oma oskusi mitmekülgselt. See loob laiapõhjalise liikumisharjumuse, mis tuleb kasuks ka siis, kui laps keskendub tulevikus konkreetsele spordialale.
Sellel õppeaastal on spordipaketi endale valinud 126 Audentese erakooli 1.–6. klassi õpilast ning 1. klassi lastest osaleb spordipaketi treeningutel lausa 78%. Lastevanemate rahulolu spordipaketiga on aasta-aastalt kasvanud: eelmisel aastal oli see 80%, tänavu 87%.
Pakett sisaldab nädalas kolme 60-minutilist treeningtundi, mis pühendatakse
- 1.–3. klassis tennisele, ujumisele ja kergejõustikule ning
- 4.–6. klassis akrobaatikale, kergejõustikule ja võistkondlikele sportmängudele.
Need treeningud lisanduvad õppekavaga ettenähtud kehalise kasvatuse tundidele ning toimuvad koolipäeva sees ja pärast koolitunde.
Kõik spordipaketi treeningud korraldame Audentese territooriumil:
- tennisetunnid meie tennisekeskuses;
- võistkondlikud sportmängud Audentese pallisaalides;
- kergejõustiku- ja akrobaatikatunnid meie kergejõustikuhallis ja/või -staadionil ning
- ujumistunnid Audentese ujulas.
Nii ei pea lapsevanem muretsema, kuidas laps koolist turvaliselt trenni jõuab.
Spordipaketi treeningurühm on väiksem kui spordiklubi tavarühm. Seega töötab treener lapsega individuaalsemalt, arvestades tema sportlike eelduste ja arengutasemega. Treeninguid juhendavad oma spordiala tunnustatud noortetreenerid.
Spordipaketi koordinaator Piibe Tammemäe kirjeldab seda lahendust nii: „On suur rõõm näha õpilasi särasilmselt spordipaketi treeningutel osalemas. Mul endal ei olnud noorena kahjuks sellist treeninguvõimalust kohe kooli juurest võtta. Seda enam teeb rõõmu, et Audentesesse on niisugune lahendus loodud ja ma saan sellesse oma panuse anda.“
Vaata veel
-
Selgunud on treenerid, kes alustavad või jätkavad 2023/2024. õppeaastast tööd Audentese spordigümnaasiumis
03.02.23
Vastavalt 1. septembrist 2020 kehtiva riigihankelepingu kohaselt valitakse Audentese spordigümnaasiumi treenerid kolmeks õppeaastaks. Riigihankelepingu tingimustest lähtuvalt kuulutasid Audentese spordigümnaasium ja -
5.–9. klasside Playback show toimub 8. veebruaril
03.02.23
-
8. ja 9. klassid kirjutasid kirjanduse tundides mängulisi luuletusi
02.02.23
8. ja 9. klassid said kirjanduse tundides end proovile panna clerihew vormis luuletuste kirjutamisel. Mängulistest luuletustest pandi kokku kogumik, kus -
Osale talvematkal!
01.02.23
Erakooli tervisenõukogu käivitas 2019. aastal matkasarja, kus juba kolme õppeaasta jooksul on huvilised saanud osaleda kokku üle kümnel matkal. Huvilisi