fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Spordipakett paneb lapse liikuma

06.01.2023

Maailma Terviseorganisatsiooni soovituste kohaselt peaks iga laps ja noor päevas harrastama vähemalt 60 minutit mõõduka kuni tugeva intensiivsusega kehalist tegevust.

  • Mõõduka kehalise aktiivsuse tulemusel hingamine kiireneb ja tekib kerge higistamine. Sellist koormust pakuvad näiteks kiirkõnd, sörkjooks, rattasõit ja ujumine.
  • Tugeva kehalise aktiivsuse tulemusel tekib tugev hingeldus ja higistamine. Niisuguse koormuse tagavad näiteks jooksmine, kiire rattasõit, suusatamine ja raskuste tõstmine.

Vähese liikumise nõiaringist saab välja murda
Kahjuks ei liigu viiest Eesti lapsest kaks piisavalt ehk nende keskmine päevane kehaline aktiivsus jääb alla soovitusliku 60 minuti. Vähest liikumist soodustavad muu hulgas liigne teleri vaatamine ning pikad tunnid arvuti- ja mobiiliekraani ees.
Üks kesise liikumise tagajärg on laste ja noorte ülekaalulisus. Uuringute kohaselt veedavad ülekaalulised õpilased päevas ekraani ees neli-viis tundi ja rasvunud õpilased üle kuue tunni, seevastu normaalkaalus laste puhul on see ekraaniaeg märgatavalt lühem.
Selleks et laps tunneks sportimisest rõõmu ja oskaks seda eelistada, tuleb temasse liikumisharjumust juurutada juba maast madalast. Siin on oma roll nii perel kui ka koolil.

Spordipakett kujundab liikumisharjumust
Audentese erakoolis oleme loonud võimalused õpilaste igakülgseks arenguks. Väärtustades keha ja vaimu tasakaalu, pöörame teadmiste kõrval tähelepanu õpilaste tervisele, innustades neid liikuma juba väikesest peale. Näiteks 1.–6. klassi lapse õpingutele saab vanem lisada spordipaketi.
Niisugune lahendus ärgitab last liikumist nautima ja võimaldab vanemal pakkuda oma lapsele kehaliseks arenguks parimaid tingimusi. Spordipaketi treeningutel arendab laps oma oskusi mitmekülgselt. See loob laiapõhjalise liikumisharjumuse, mis tuleb kasuks ka siis, kui õpilane keskendub tulevikus konkreetsele spordialale.
2022/2023. õppeaastal on spordipaketi valinud Audentese erakooli 1.–6. klassi õpilastest 45% (140 last) ning 1. klassi lastest osaleb spordipaketi treeningutel lausa 75%. Lastevanemate rahulolu spordipaketiga on aasta-aastalt kasvanud: mullu oli see 86%.

Arendab last ja annab vanemale kindlustunde
Pakett sisaldab nädalas kolme 60-minutilist treeningtundi, mis pühendatakse

  • 1.–3. klassis tennisele, ujumisele ja kergejõustikule ning
  • 4.–6. klassis akrobaatikale, kergejõustikule ja võistkondlikele sportmängudele.

Need treeningud lisanduvad õppekavaga ettenähtud kehalise kasvatuse tundidele ning toimuvad koolipäeva sees ja pärast koolitunde.

Kõik spordipaketi treeningud korraldame Audentese territooriumil:

  • tennisetunnid meie tennisekeskuses;
  • võistkondlikud sportmängud Audentese pallisaalides;
  • kergejõustiku- ja akrobaatikatunnid meie kergejõustikuhallis ja/või -staadionil ning
  • ujumistunnid Audentese ujulas.

Nii ei pea lapsevanem muretsema, kuidas laps koolist turvaliselt trenni jõuab.
Spordipaketi treeningurühm on väiksem kui spordiklubi tavarühm. Seega töötab treener lapsega individuaalsemalt, arvestades tema sportlike eelduste ja arengutasemega. Treeninguid juhendavad oma spordiala tunnustatud noortetreenerid.

Tutvun Audentese erakooli võimaluste ja 1. klassi vastuvõtuga.

Jalus