fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUMI UUDISKIRI

Sten Kaldma: „Olen kogu elu olnud spordiga seotud“

31.05.2019

Audentese Tallinna õpilaskodu juhatajal Sten Kaldmal täitus kolm kuud uues ametis. Ta töötab selle nimel, et õpilased tunneksid ennast õpilaskodus võimalikult hästi ja et iga probleem leiaks lahenduse, mis rahuldab kõiki asjaosalisi. Sten võtab oma töö kokku ühe lausega: „Minu ülesanne on luua siin ühtne pere ja olla justkui isa 150 noorele.“

Kuidas sattusid tööle Audentesesse ja kus sa enne tegutsesid?
Töötasin pikalt äris, viimati olin müügijuht. See oli põhitöö. Kuna lapsed ja sport on mulle alati meeldinud, töötasin põhitöö kõrvalt alates 2015. aastast poole kohaga ka Tabasalu ühisgümnaasiumis kehalise kasvatuse õpetajana. See oli mu energiaallikas, et jõuaksin ka müügitööga tegeleda ja kontoris toimetada.
Kuna pikalt ühe kohapeal töötades hakkas tekkima rutiin, siis otsisin uusi võimalusi. Soovisin töökohta, kus ka hing oleks rahul. Leidsin töökuulutuse, mis kõnetas, ja nüüd olen ma siin.
Jätkan ka õpetajatööd. Mul on praegu võimalus töötada kahes erakoolis, mis on väga erinevad. Tööajad sobivad ning mõlemas kohas tegutsemine hoiab erksana ja annab hea tunde. Põnev on.

Kuidas oled Audentesega kohanenud ja mis on meie kooli eripära?
Nüüdseks saan enam-vähem juba asjadest aru, seega olen hästi kohanenud. Kooli eripära on kirjas juba tema nimetuses: spordigümnaasium annab hea hariduse ning võimaldab noorel ühtlasi treenida, puhata ja taastuda, et olla edukas sportlane.

Mis sind selles töös rõõmustab ja üllatab?
Rõõmustan selle üle, kui õpilastel on head sportlikud tulemused ja vähemalt rahuldavad õpitulemused. Vahel nad muidugi ikka kombivad piire, aga vingerpussi pole mulle veel mängitud.

Audentese moto on „Tarkus, tervis, tasakaal“. Kuidas see õpilaskodus välja paistab?
Tervis ja tasakaal paistavad küll välja. Sport tundub praegu tähtsam olevat. Olen märganud, et õpilased lähevad trenni parema meelega. Nad tahavad tulemusi saavutada just spordis, seepärast nad siin koolis käivadki. Alati on muidugi erandeid.

Millega tegeled vabal ajal?
Talvel ujun basseinis, suvel sõidan rattaga. Mulle meeldib ka väga teatris käia. Viimane lahe etendus oli Rakvere teatri „Lendas üle käopesa“. Olen näinud ka kaheksakümnendate keskel mängitud samanimelist noorsooteatri lavastust. Mõlemad variandid meeldisid väga.
Mul on koer, kes võtab oma aja, ja jälgin ka palju sporti. Elan kaasa oma lastele: üritan vaadata võimalikult palju nende võistlusi kohapeal, ka väljaspool Eestit. Kuna varem olin pikka aega hobi korras jalgpallikohtunik, ei olnud see võimalik. Nüüd püüan tookordsed tegemata käigud tasa teha.

Jalus