fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUSE UUDISKIRI

Sügisene linnalaager pakkus puhkust ja põnevust

29.11.2022

Oktoobrikuu koolivaheajal veetsid paljud lapsed Audentese linnalaagris viis tegevusrohket päeva. See nädal hõlmas nii värskes õhus liikumist, arendavat meisterdamist kui ka lõbusaid tegevusi mõnusates vabaajakeskustes.

Esmaspäev, 24. oktoober

Esimesel hommikul toimunud kogunemisel tutvusid lapsed laagri reeglitega. Seejärel algas animatsiooni töötuba. Iga osaleja joonistas kaks tegelast, keda kasutati seejärel animatsioonis. Lastel oli väga tore vaadata, kuidas nende enda joonistatud pildid ellu ärkasid.

Kuna tahvelarvutid olid juba soojad, siis prooviti oma teadmisi Kahooti keskkonnas. Peale seda oli lastel võimalus näha paari mustkunsti trikki ning mõistatada, kuidas neid trikke tehakse.

Enne sööki jõudsid laagrilised veel õues mängides päikselist sügisilma nautida ning pärast maitsvat lõunaeinet õpetasid nad üksteisele huvitavaid seltskonnamänge.

Seejärel mindi ühiselt bussiga kesklinna, et mängida eriefektidega elamusgolfi. Mõnele lapsele oli see esmane kogemus, mis pakkus palju avastamisrõõmu. Aga ootusärevuses olid ka need lapsed, kes olid seal keskuses juba varem mitmel korral käinud.

Teisipäev, 25. oktoober

Peale hommikusööki suundusid laagrilised kohe bussi peale, et sõita Kalev Spa veekeskusse. Seal oli lastel aega kolm tundi, et nautida suplemist, ujumist ja torudest alla laskmist. Kuidas küll veega hullates aeg lendas ja kui hästi seejärel maitses piknikupakkides kaasas olnud eine!

Tagasi kooli jõudes valmistasid lapsed õppeköögis küpsistest siilikujulisi koogikesi. See tekitas parasjagu elevust, aga kõik said oma magusa šokolaadiokastega siilikese valmis. Ja igaüks võttis selle uhke maiustuse õhtul koju kaasa.

Kolmapäev, 26. oktoober

Hommikusöögi järel liikusid kõik lapsed puutööklassi. Enne töö alustamist leidsid nad endale tööriided, isikukaitsevahendid ja vajalikud tööriistad ning said õpetajatelt juhised, kuidas praktilist tööd teha.

Seejärel läks õpetaja Anneli poolte õpilastega käsitööklassi meisterdama ja ülejäänud jäid puutööklassi valmistama droonimudelit, mis koosnes päris mitmest detailist. Kui töö oli valmis, siis kaunistas iga laps enda soovi järgi mudelit puidupõleti või vildikate abil. Samal ajal valmistasid käsitööklassis olnud õpilased halloween’i dekoratsioone.

Kui mõlemal rühmal olid tööd valmis, siis tehti vahetus: droonivalmistajad läksid käsitööklassi ja teised tulid alla klassi drooni meisterdama.

Pärast lõunat suundusid laagrilised kinno: film „Hullud käpad: legend Hankist“ oli kaasahaarav ja nauditav. Kui film lõppes, mindi tagasi koolimajja, et süüa õhtusöök. Enne kojuminekut jõudsid lapsed veel ka õues mänguväljakul aega veeta.

Neljapäev, 27. oktoober

Peale hommikusööki valmistasid laagrilised õppeköögis lõunase matka tarbeks viineripirukaid. Kui need olid küpsetatud, siis mindi võistkondlikku bingot mängima: iga rühm pidi koolimaja esimese korruse seintelt üles leidma küsimused ja neile õigesti vastama.

Pärast lõunasööki algas matk. Nõmme keskusest suunduti mööda matkarada Glehni lossi poole parkmetsa. Tee peale jäi mitu põnevat vaatamisväärsust ja hästi palju sügisvärvides puid.

Matka kõige oodatum tegevus oli loomulikult piknik, sest nüüd oli kõigil võimalus proovida omatehtud pirukaid. Need maitsesid suurepäraselt! Kui kõht sai täis, siis hakkasid lapsed täidetud akudega kooli poole tagasi matkama.

Reede, 28. oktoober

Linnalaagri viimase päeva hommikul toimus kunstitöötuba. Lapsed korjasid kooliaia suurte hobukastanite alt ilusaid ja läikivaid kastanimune. Saak oli rikkalik ja taskud täitusid ruttu. Kunstiklassis hakkasid paberile ilmuma sügisesed teod. Lapsed värvisid tigudele mustreid õlipastellidega ja katsid pildi tausta akvarellidega.

Õpetaja Allan lõikas kastaneid pooleks ning lapsed ladusid ja liimisid neid piltidele kivideks. Nii valmisid sügismeeleolus teopildid.

Seejärel suunduti Happy Fly batuudikeskusse. Seal on lastel alati vahva hüpata, mängida, tõuksiga sõita ja muud moodi lõbusalt aega veeta. Pärast batuudikeskuses hullamist söödi koolisööklas kõht head-paremat täis ning siis oli mõnus koos sõpradega paar toredat multikat vaadata.

 

Laagrinädal möödus laste sõnul liiga ruttu! Õnneks saavad nad taas kohtuda juba järgmises linnalaagris, mis toimub veebruarikuus.

Jalus