fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Sügismatk tõi kokku palju huvilisi

07.10.2022

29. septembri õhtul kogunes 86 inimest ja üks koer vabaõhumuuseumi ette, et alustada traditsioonilist sügismatka. Vaatamata vihmasele ilmale oli matkaseltskonna meel rõõmus ning kõik olid täis tegutsemislusti.

Sel korral viis tee looduse sõpru Õismäe rappa. Üks vähestest pealinna rabadest on saanud oma nime valgete õitega taimelt rootsi kukitsalt, mille valged õied suviti kogu piirkonda katsid. Praeguseks on rabast kuivendamise tagajärjel saanud kõdusoomets ning tüüpilisi rabataimi võib kohata vaid kraaviservades ja turbaaukudes. Matkarada kulges risti läbi kauni sügisese metsa. Soovijad said suhu pista mustikaid ja otsida taga pohlamarju. Kitsas rada lookles kahe meetri paksusel turbalasundil mööda rohkeid männijuurikaid ning kõik osalejad said nautida raba liigirikast kooslust.

Kui raba sai edukalt läbitud jõuti Merirahu sadamasse. Seal said soovijad võtta kehakinnitust ning imetleda vaadet Kakumäe sadamale ning Paljassaare poolsaarele. Kerges õhtuhämaruses jalutas matkaseltskond mööda kõrget kaldaäärt tagasi raja alguskoha poole.

Kaks tundi looduses möödus märkamatult. Mälestustesse jäi väga kaunis sügisene loodus ning mõnusad hetked koolipere seltsis. Nii mõnigi matkaline imestas, et rabataimede vaatlemiseks ei pea sõitma pealinnast välja, vaid piisab jalutuskäigust linnametsa.

Loen lähemalt matkasarja kohta

Jalus