Otsi

spordiklubi

SUPER! Audentese Spordiklubi krooniti ujumises Eesti karikavõitjaks

20.03.2018

Lõppenud nädalavahetusel selgitati Tartus Aura ujulas välja Eesti parimad ujumisklubid ning 16-liikmeline Audentese Spordiklubi võistkond krooniti võitjaks.

Iga ujumisklubi võis panna välja maksimaalselt 16 ujujat ning iga sportlane võis startida neljal individuaalsel distantsil. Kuigi Audentese ujujad võitsid kahe päeva jooksul vaid ühe individuaalse distantsi, siis hästi ühtlase koosseisuga õnnestus kaitsta mullust Eesti karikavõitu.

Meie ainukese individuaalse kuldmedali teenis üllatuslikult Anette Hallik, kes jäi konkurentidele löömatuks 200 m liblikujumises. Esmakordselt seda distantsi ujunud Halliku võiduajaks märgiti 2.35,78. Lisaks tegi Hallik veel suurepärase esituse 400 m kompleksujumises kus ajaga 5.17,87 sai kaela ta hõbemedali.

Meie üks suurimaid punktitoojaid oli Cevin Anders Siim, kes kolmel korral jõudis hõbemedalini. Kõik enda hõbedased autasud teenis Siim liblikujumise distantsidel (50-100-200 meetrit). Naiste 200 m vabaltujumises lõpetas Ilona Maide samuti teisena ning sai pronksmedali poole lühemal distantsil.

Kaks pronksist autasu teenis Andri Aedma, kes lõpetas 50- ja 100 m vabaltujumise kolmandana. Kolmandale poodiumi astmele astus ka Martti Aljand 50 m rinnuliujumises, kes otsustas klubile võistlusteks appi tulla ning vägagi vajalikud punktid välja ujuda. Audentese Spordiklubi meeste teatenelik pälvis kahel korral hõbemedali lõpetades teisena nii 4×50 m vabalt- kui ka kombineeritud teateujumises.

Audentese Spordiklubi võidukasse võistkonda kuulusid: Ilona Maide, Laurika Lint, Isabel Sarap, Kaia Liis Tomak, Anette Hallik, Grete Anette Treiman, Angelina Paju, Andri Aedma, Cevin Anders Siim, Hendrik Ütt, Martti Aljand, Marko-Matteus Langel, Fred Karu, Gregory Kask, Aleksander Roosimaa, Sander Paavo.