fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Spordigümnaasium, Erakool

Suurüritus Audevision tõi võidu 12.c klassile

21.12.2016

Gümnaasiumi selle aasta suurüritus kandis nime Audevision: klasside ülesanne oli jäljendada Eurovisioonil osalenud riigi laulu või laule.

Viimasel novembrikuu päeval astusid kooli aulas üles tuntud eurolauludega üheksa klassi ehk riiki: Eesti, Läti, Venemaa, Saksamaa, Rootsi, Soome, Prantsusmaa, Inglismaa ning Kreeka + Iisrael. Üks klass oli saanud loosiga endale võimaluse esindada kahte riiki: Kreekat ja Iisraeli. Nimelt ei suutnud õpilasesinduse liikmed, kes üritust korraldasid, nende kahe maa vahel valida.
Osalesid erakooli 9. klassid, spordigümnaasiumi 10.–12. klassid ja IB üksus. Proove alustati juba pärast vaheaega ning eriti tempokaks muutusid päevad vahetult enne suurüritust, kui hommikust õhtuni tehti aulas esinemisproove.

Menukas sündmus
Audevision tõi kooli aula ääreni pealtvaatajaid täis, kokku müüdi üle 200 pileti ja istekohti polnud naljalt leida. Kõlas Eurovisiooni jäljendav tunnusmuusika ning õhtujuhid Lydia Kurus 12.d klassist ja Kristofer Henn Pai IB üksusest avasid ürituse eesti ning inglise keeles. Pealtvaatajaid ootas suurepärane show.

Žüriisse kuulusid korvpallitreener Rauno Pehka, kooli vilistlane ja praegune näitlejatar Saara Kadak, kooli vilistlane Kristella Jurkatamm ning inglise keele õpetaja Age Osik. Iga etteaste alguses sai nautida esinejate filmitud ja monteeritud videot, milles tutvustati oma klassi esindatava riigi põhjal.

Kuulamist ja vaatemängu igale maitsele
Neljas esinemisnumbris üheksast haarasid noored mikrofoni ja laulsid ise. Mitmed õpetajad olid koos oma klassidega lavalaudadel, nii sai seal näha Katrin Pihli, Meelis Muugat, Olga Tšassovat ja Toomas Uuskamit, kes kõik žüriilt julguse ning näitlejameisterlikkuse eest kiita said.

Oli ka tantsunumbreid. Eriti paeluvaks osutus 11.d klassi noormeeste Randel Uibo ja Ranet Kaljola Rootsi eurolaulu „Euphoria“ lava-show, mis pälvis kuldse mikrofoni ehk õhtu üllataja tiitli. Nende poiste klassivend Johannes Sikk, kes Rootsi eurolauljat Eric Saadet kehastades laulis otseesituses katkendi laulust „Popular“, sai parima meesosatäitja tiitli.
Parimaks naisosatäitjaks osutus juba teist aastat kaunihäälne neiu Marite Ennuste 11.c klassist, kes laulis katkendit Soome eurolaulust „Marry Me“, kehastudes solist Krista Siegfridsiks.
Pärast kõiki võistlusnumbreid tuli esmaesitusele õpetajate video, milles Priit Ilver mängis Koit Toomet „Tujurikkuja“ lauluvideos „Nädalalõpp“.

Nagu päris
Iga etteaste järel sai žürii nähtut kommenteerida, kuid punktitabel selgus alles pärast vaheaega. Esmalt andis iga klass kaks punkti oma lemmikriigile. Seejärel oli žürii kord punkte jagada, seda ikka Eurovisiooni kategooriates, kus parim saab 12 punkti, järgmine 10 ja nii kuni 2 punktini välja. Pealtvaatajatele tõid põnevust otse ekraanile ilmuvad punktiskoorid, mis andsid lõpuks võidu Kreekat ja Iisraeli esindanud 12.c klassile.

Võitjate esitus jäi meeleolukat õhtut lõpetama, kuid sellel üritusel olid võitjateks ka kõik teised esinejad: tehti ju suurepärast koostööd, leiti aega paljudeks proovideks ja loodi ühiselt tasemel esinemisnumbrid.

Vaatan Audevisioni videoid

Jalus