fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUS

Suvine linnalaager pakatas päikesest ja põnevusest

29.06.2023

14. juuni

Nagu tavaks saanud, tutvustasime linnalaagri esimesel päeval selle reegleid ja rääkisime, kuidas me väljaspool kooli rühmaga liikleme.

Seejärel suundusime Tallinna botaanikaaeda. Sealne giid tegi meile põneva jalutuskäigu, pajatades huvitavaid lugusid ning tutvustades taimi kasvuhoonetes ja avamaal. Õpilased said uurida ka kõiksugu eksootilisi taimi. Näiteks palmisaalis nägid nad banaanitaime, millel olid banaanid küljes. Troopika- ja kõrbeteemalises kasvuhoones jalutades jäi laagrilistele mulje, justkui nad ei asukski Eestis, vaid mõnel sooja kliimaga maal.

Kui giidituur oli lõppenud, siis leidsime endale varjulise piknikuplatsi kaunis botaanikaaia nurgas, kus kasvasid sirelid. Avasime kaasa võetud toidupakid ja lasksime einel hea maitsta. Pärast söömist said lapsed natuke puhata ja sireliõitest õnne otsida. Seejärel oli aeg osavusmängudeks.

Tuuritades, piknikut pidades ja mängides veetsime botaanikaaias peaaegu kogu päeva. Kooli tagasi jõudsime alles õhtusöögiks, pärast mida jaksasid laagrilised veel koolihoovis palli mängida.

15. juuni

Teise laagripäeva ennelõuna veetsime Super Skyparki batuudi- ja mängukeskuses. Seal said lapsed hüpata, ronida, joosta ja hullata üle nelja tunni. Kui kõht möllamisest tühjaks läks, siis kinnitasid laagrilised keha kaasa võetud piknikukraamiga ja ostsid kohapealt jäätist.

Tagasi koolimajja jõudes ootasid lapsi ees tegevused, kus kasutati iPade. Kõigepealt toimus viktoriin. Seejärel joonistas iga laps ühe vahva tegelase, kelle panime vastava programmiga liikuma, näiteks tantsima, hüppama, jooksma või poksima. See tekitas palju elevust. Teiste väikseid multikaid said laagrilised vaadata suurelt interaktiivselt tahvlilt.

Pärast lõunasööki läksime kooli mänguväljakule, kus kõigil oli võimalus mõnusalt ja vabalt tegutseda.

16. juuni

Hommikul suundusime loomaaeda. Kuna ilm tõotas tulla kuum ja päikseline, kontrollisime juba koolimajas üle, et kõigil lastel oleks veepudel kaasas ja müts peas. Samuti said laagrilised nahale kaitsva päikesekreemi kihi.

Loomaaias alustasime ringkäiku lastezoost. Seal võisid kõik soovijad harjata, paitada ja nunnutada kitsekesi, kes olid väga sõbralikud ning armsad.

Osalesime zookooli programmis „Vee- ja maismaaloomad“: lapsed vaatlesid loomi, uurisid infotahvleid ning täitsid töölehte. Muu hulgas said nad teada, et kaamelid on vastupidavad koduloomad ja loomaaias nimetatakse neid imeelukateks. Lastel oli võimalik loomaaias palju jalutada ja ka piknikut pidada.

Pärastlõunal koolis toimunud kunstitöötoas voolis iga laagriline plastiliinist enda lemmiklooma.

19. juuni

Päeva esimese poole veetsime Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi Bastioni käikudes. Laskusime maa alla, kus giid rääkis käikude ajaloost ja seal toimunust. Näiteks said laagrilised teada, kuidas neis käikudes toimetasid punkarid, kuidas pärast Eesti vabanemist elasid seal kodutud ja kuidas samad käigud pakkusid teise maailmasõja ajal linnakodanikele varju pommitamise eest. Pärast maa-alust ringkäiku, mis toimus u 12-kraadises jaheduses, oli hea tulla sooja päikese kätte.

Lõunasöögi järel suundusime Mustamäele Männi parki: lapsed ronisid, kiikusid, lasid liugu ja mängisid kulli ning nautisid värskes õhus koosolemist. Tore oli näha, kuidas eri vanuses lapsed tundsid rõõmu ühistest mängudest.

20. juuni

Hommikupoolikul õppisid lapsed valmistama paberlennukit ja spetsiaalse mehhanismiga lennukiheitjat. Selleks, et tegevus oleks sujuv, jagunesid õpilased kahte rühma. Esimene rühm läks koos õpetaja Kairiga väikese maja kunstiklassi lennukeid valmistama. Teise rühma lapsed meisterdasid samal ajal tehnoloogiaõpetuse klassis õpetaja Allani juhendamisel lennukiheitjat. Seejärel vahetasid rühmad klassiruumi ja tegevust, et iga laagriline saaks valmis nii lennukid kui ka lennukiheitja.

Pärastlõuna möödus Megazone’i keskuses, kus lapsed mängisid kaks lasermängu. Teise mängu lõpuks oli õpetaja Kairi üllatuslikult välja võlunud tordi, mis ühiselt meelsasti ära söödi.

Kuna kooli tagasi jõudnud laagrilised olid pärast õhtusööki õueminekuks liiga väsinud, vaatasime päeva lõpetuseks ühiselt arvutist roosa pantri multikaid.

21. juuni

Suvisele linnalaagrile panime traditsioonilise punkti Vembu-Tembumaal, kus jätkus lustimist terveks päevaks. Suurepärane suveilm soosis kõiki seal pakutavaid tegevusi. Lapsed hüppasid batuutidel, sõitsid kardi ja põrkeautoga ning ronisid seiklusrajal. Kõige populaarsemad olid laagriliste seas veeatraktsioonid. Kuigi vesi basseinides oli jahedapoolne, ei seganud see veemõnude nautimist.

Energiat lõbutsemiseks said lapsed frikadellisupist, pannkookidest ja puuviljadest.

Kokkuvõtteks

Nädala lõpus jõudsime taaskord järeldusele, et laager möödus liiga kiiresti. Ja seda vaatamata asjaolule, et see kestis seekord lausa kuus päeva. Täname kõiki kaasa löönud lapsi, kes oma tegutsemislusti ja sõbralikkusega andsid olulise panuse laagri õnnestumisse. Samuti tunnustame õpetajaid, kes olid ette valmistanud vahvad ja sisukad laagripäevad.

Selle õppeaasta linnalaagritele saame suure rahuloluga joone alla tõmmata. Kohtumiseni uuel õppeaastal!

 

Jalus